banner

15 czerwca Radzyń gościć będzie abp Dziwisza

Dziś, dziekan dekanatu radzyńskiego, proboszcz sanktuarium MBNP, ks. Roman Wiszniewski poinformował o wystosowanym zaproszeniu dla obecnego  arcybiskupa seniora archidiecezji krakowskiej, Stanisława Dziwisza na XXXI Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który odbędzie się w Radzyniu 15 czerwca.

Stanisław Dziwisz (ur. 27 kwietnia 1939 w Rabie Wyżnej) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii, sekretarz i kapelan arcybiskupa metropolity krakowskiego Karola Wojtyły w latach 1966–1978, osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II w latach 1978–2005, arcybiskup metropolita krakowski w latach 2005–2016, kardynał prezbiter od 2006, od 2016 arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej. Odznaczony Orderem Orła Białego.

Rodzina Szkół Jana Pawła II

W Polsce istnieje wielka grupa ludzi,współpracująca ze sobą grupa szkół, nosząca imię Wielkiego Polaka, zwana Ogólnopolską Rodziną Szkół Jana Pawła II, której sercem jest Radom.

W diecezji siedleckiej jest ponad 40 szkół imienia Jana Pawła II. Od 4 września 2006 imię Jana Pawła II nosi Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

-Możemy ze sobą współpracować,współdziałać – podkreślała na antenie Katolickiego Radia Podlasie dyrektor ZSP, Grażyna Dzida.– możemy nawzajem się motywować, wspierać się. I to jest wielką wartością.Doświadczam ogromnej życzliwości podczas takich różnorodnych spotkań. 

W Radzyniu odbył się Drugi Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, 4 listopada 2009 r.

***

Innym, ważnym wydarzeniem będzie Kongres Różańcowy z diecezji siedleckiej, który odbędzie się w sanktuarium MBNP 24 lutego. W ubiegłorocznym, całodziennym modlitewnym spotkaniu uczestniczyło ponad 2 tysiące wiernych.

***

Pozostałe ogłoszenia:

1. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.
W środę o godz.18,45 kolejny Krąg Biblijny. Temat: Księga Daniela.
W środę po mszy św. wieczorowej spotkanie KSM-u.

2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O 17,00 Godzina święta. O 18,00 msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Po mszy św. spotkanie z radzyńskich parafii Apostolatu Złota Róża.
W czwartek po mszy św. wieczorowej spotkanie Diakoni Modlitwy.

3. W piątek wypada święto Ofiarowania Pańskiego – w polskiej tradycji Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z liturgią poświęcenia gromnic o godz. 6,30; 9,00; 11,30; 16,00 i 18,00. /W Lichtach o 16,00/. Tego dnia Kościół w Polsce obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy zakony, Instytuty Życia Konsekrowanego; taca na zakony kontemplacyjne. Jest to pierwszy piątek miesiąca. We mszy św. o 18,00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci, które przygotowują się do rocznicy I Komunii św. wraz z rodzicami przychodzą w piątek na godz. 17.10.

4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w piątek po mszy św. wieczorowej na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. To drugie spotkanie z cyklu „Śladami historii zbawienia” i odbędzie się pod hasłem „Maleńka przyszła Miłość”. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują i chcą doświadczyć bliskiej obecności Pana Jezusa.

5. W sobotę o 7,00 msza w 10 rocznicę śmierci msza za śp. księdza Zygmunta Matysiaka.
Spotkanie służby liturgicznej – lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

6. W I sobotę celebrujemy nabożeństwo wynagradzające według pouczenia, które zostawiła Matka Boska podczas objawień w Fatimie. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18,00, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający połączony z Apelem.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i ”zmianka” Kółek Różańcowych.

8. Katechezy chrzcielne będą głoszone w sanktuarium 3 i 4 lutego o godz. 16,30.

9. Indeksy kandydatów do sakramentu bierzmowania wyłożone są w kaplicy Męczenników Podlaskich. Egzamin ze znajomości modlitw i pytań katechizmowych będzie 17 lutego.

10. Najbliższa próba scholi odbędzie się po feriach zimowych przed I niedzielą Wielkiego Postu – 17 lutego. Zapraszamy nowych chętnych zarówno do scholi, oazy czy koła misyjnego.

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Z parafii Św. Trójcy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Fortepian, skrzypcowy duet, piękne głosy, czyli czar operetek

Skomentuj