banner

29 kwietnia koncert charytatywny dla Renaty

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Radzyński Ośrodek Kultury w niedzielę, 29 kwietnia organizuje koncert na rzecz zmagającej się z ciężką chorobą, Renatą Tarnowską. Na radzyńskiej scenie pojawi się m. in. Lubelska Federacja Bardów, Natalia Wilk i znane zespoły z miasta i miejscowości ościennych. Planowana jest też aukcja, z której dochód przeznaczony będzie na jej leczenie.

Operacja wycięcia guza była zaplanowana na wczoraj, około 12:00. Mąż Renaty, Paweł jest z nią cały czas i wspiera ja duchowo.

Operacja głowy należy do najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych operacji, ale wierzymy w całkowity jej sukces. Nowotwór ten umiejscowił się w lewej skroni i zajmuje obszar około 41/15/26 mm. Stopień jego złośliwości określi badanie histopatologiczne, które wykonuje się na wycinku pobranym podczas operacji. Wyniki będziemy znać po około 3 dniach od operacji. Wówczas całą dokumentację wyślą  do kilku klinik w Europie, które po analizie powiedzą, czy podejmują się leczenia i za ile. Leczenie, w którym pokładamy nadzieję to protonoterapia i inne skojarzone z tą terapią, chcemy leczenia nowoczesnego i najbardziej efektywnego – czytamy na fb profilu jej męża.

Od paru dni na wspomnianym portalu społecznościowym widzimy prawdziwy łańcuch pomocy, ogromną solidarność dla mamy dwójki dzieci.

Pomagający, skupieni są m. in. na profilu Ratujmy Renię Tarnowską  oraz Co byłbyś w stanie zrobić, żeby uratować 163 cm wzrostu? 

Na tym ostatnim czytamy: nasza Renia ma 163 cm wzrostu. Każdy centymetr jest dla nas bezcenny. Pomóż nam wysłać razem 163 smsy o treści POMOC 9506 na numer 75 165 (koszt sms to 6,15 zł). Pozostaw informację w komentarzu o wysłanym smsie. Każdy sms to 5 zł, które trafia bezpośrednio na subkonto Reni w Fundacji Avalon. Pomóż, to tak niewiele, razem nam się uda!

„Modlimy się za P. Renatkę” – to kolejna grupa wsparcia, także  modlitewnego dla P. Reni Tarnowskiej i jej rodziny

Zoomik Janusz Wlizło – Klub Miłośników Fotografii odda za darmo autorską pracę „Ulotne przemijanie” z autografem lub dedykacją w formacie 74×52 cm na 3 mm płycie pcv – komuś, kto wpłaci minimum 300 zł na rzecz leczenia

W wielu punktach miasta zauważyliście pewnie puszki z napisem „Pomóż uratować Renię Tarnowską”. Znajdziecie je m. in. w :

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ ?

Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie:

• nazwa odbiorcy:
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Tarnowska, 9506 (ten dopisek jest bardzo ważny).

JAK PRZEKAZAĆ 1% ?

Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.

W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP) należy:
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy:
• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację –Tarnowska, 9506

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Tragiczny pożar

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nie daj się nabić w butelkę! Rzecznik Konsumentów o technikach manipulacji

Skomentuj