banner

5 medali Mistrzostw Polski dla RSC Taekwon-do!!!

W dniach 19-21 maja, hala sportowa Ośrodka Przygotowań Olimpijskich – Zarządu Oświaty, Kultury i Sportu w Głubczycach stała się miejscem rozgrywania XXIV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Udział w zawodach zagwarantowało sobie 219 zawodników z 50 klubów, które pomyślnie przeszły makroregionalne eliminacje. Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do, miało aż siedmiu reprezentantów w najważniejszych zawodach w tej kategorii wiekowej.

Podopieczni Łukasza Ciężkiego po raz kolejny pokazali bardzo dobre przygotowanie i wyszkolenie w końcówce sezonu startowego zdobywając, aż 5 medali Mistrzostw Polski!!! Na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski w układach stopni mistrzowskich stanął Michał Łobacz, do dorobku medalowego dorzucił jeszcze srebrny medal i Tytuł Wicemistrza Polski w walkach do 46 kg. Kolejną osobą na szyi u której zawisły medale Mistrzostw Polski jest Karolina Świć, która wywalczyła srebrny medal w walkach do 50 kg a tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski oraz brązowy medal w układach stopni mistrzowskich i tytuł II Wicemistrzyni Polski. Dorobek medalowy wśród zawodników zamyka Martyna Ciarkowska zdobywając srebrny medal w układach stopni mistrzowskich i tytuł Wicemistrzyni Polski.

Ponadto na wysoko punktowanych miejscach swoje starty zakończyli Damian Ładny, Aleksandra Kopiś, Jolanta Szczepaniuk i Radosław Gołębiowski.

Dzięki tak dobrym wynikom radzyński klub uplasował się na historycznym III miejscu w klasyfikacji medalowej i na IV w klasyfikacji punktowej na 50 startujących klubów!!! Radzyński Klub w tegorocznych startach zgromadził już 77 punktów zaliczanych do ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach, którego rokrocznie prowadzone są rankingi gmin, powiatów, województw i klubów. Już w najbliższy weekend zawodników RSC Taekwon-do czeka kolejny start tym razem w XXX Mistrzostwach Polski Seniorów w Ciechanowie w którym prawo startu zagwarantowało sobie sześciu wojowników z Radzynia.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realne bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony:

– Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaski,

– Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

– Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

– Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

– Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

– Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej,

– Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim,

– Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

– Firmie Pana Jacka Niebrzegowskiego TECHMAG,

– Spółdzielni – SIMENA

Mimo remisu, krok od utrzymania

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Sukcesy Filipa Skwary- ucznia SP 1 w konkursach ogólnopolskich

Skomentuj