banner

76 rocznica przekształcenia ZWZ w AK w I LO

W najbliższą środę – 14 lutego – przypada 76 rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.  W I Liceum Ogólnokształcącym w roku szkolnym 2017/2018 ogłoszonym przez Minister Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej” jubileusz tego wydarzenia szkolna społeczność będzie świętować podczas trzech ważnych uroczystości.

1) We wtorek (13 lutego) organizowany jest III Memoriał Pływacki im. Prof. Rudolfa Probsta – porucznika AK, wieloletniego nauczyciela i dyrektora oraz budowniczego naszej szkoły, w trzecią rocznicę jego śmierci. W Memoriale, który odbędzie się na pływalni MOSiR, biorą udział uczniowie zgłoszeni u nauczycieli wychowania fizycznego.

2) W środę (14 lutego) w godz. 10.00 – 12.00 na dużej sali gimnastycznej odbędzie się konferencja historyczna pt. „Bronią były także kapelusze…” przygotowana przez Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej. W konferencji wezmą udział m. in. klasy prawniczo – dziennikarskie.

3) Trzecim wydarzeniem będzie  Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny w czasie II wojny światowej, która zostanie odprawiona w kościele p.w. Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim, w Środę Popielcową, 14 lutego 2018 r. o godz. 18.00. Po Mszy Św. pod pomnikiem na Placu Wolności zostanie zapalonych  76 zniczy jako symbol naszej pamięci i wdzięczności.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Naukowcy badają radzyńskie krypty

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Co znajdziecie w nowym(ostatnim) „Kozimrynku”?

Skomentuj