banner

Ponownie doświadczyć cudu, czyli jasełka Teatru Hokus Pokus

Wczoraj, 11 stycznia w sali kina „Oranżeria” odbyły się jasełka w wykonaniu Teatru Hokus Pokus, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej. Dzięki wychowankom, nauczycielom i przyjaciół SOSW mogliśmy doświadczyć piękna Bożych Narodzin. 

Zgromadzonych powitała dyrektor SOSW, Małgorzata Popek, zapraszając na wyjątkowe przedstawienie. Wśród publiczności obecni byli ks. Henryk Och, proboszcz parafii Św. Anny oraz wicestarosta radzyński, Jan Gil.

Jasełka rozpoczęły się sceną zwiastowania. Przez nawiedzenie świętej Elżbiety(sympatyczna scena, gdy Maryja wybierając się do niej, zakłada na ramię torebkę), narodzin oczekiwanego Bożego Dziecięcia, pokłonu pastuszków i mędrców ze Wschodu, po ucieczkę Świętej Rodziny i jej powrót z Egiptu podziwialiśmy zaangażowanie młodych aktorów, ciekawą choreografię (zauważyłem jedną scenkę, zaczerpniętą z musicalu „Życie Maryi” wspólnoty Guadelupe) i radość wychowanków ośrodka choćby z małego epizodu na radzyńskiej scenie.

Ogromny plus to muzyczne tło przedstawienia. I tak słyszeliśmy kolędy w aranżacji grupy Trzecia Godzina Dnia (Mario, czy Ty wiesz? Pospieszcie o wierni), motyw z filmu „Braveheart. Waleczne Serce” oraz kolędę „Uciekali” z musicalu „Metro” . Słowa uznania należą się też pomysłowej scenografii i barwnym kostiumom młodych aktorów.

Słowa uznania i szacunku należy skierować do pań: Maroli Król, Anny Urbaniak, Katarzynie Blicharz-Żelazowskiej, Agacie Mackiewicz oraz Sylwi Ochal za sceniczne wsparcie uczniów.

Miałem okazję  zajrzeć na chwilę za kulisy, kilka minut przed rozpoczęciem jasełek. Lekka trema, ale i pozytywne ożywienie. Lekko stąpające anielice, pastuszkowie, groźnie wyglądający przyboczni Heroda, mędrcy, podążający za Gwiazdą Betlejemską – w niejednym oku zakręciła się wczoraj łza wzruszenia, w moim też. Jedno słowo: dziękujemy.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Finał zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Galeria ORDY w Kocku – wystawa zdjęć Dariusza Hankiewicza i malarstwa Kornelii Kulbovskiej