banner

Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka

W dniu 25 lutego 2017 r. 22 osobowa ekipa Klubu MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięła udział w I rundzie 41 edycji Zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka.

Zawody rozegrano na olimpijskiej pływalni AQUA Lublin, Al. Zygmuntowskie 4. Zawodnicy startowali w seriach na 10 torach na basenie 25m. Zawody zostały rozegrane zgodnie z przepisami FINA i PZP. Obecnie Lubelski Okręgowy Związek Pływacki liczy 29 licencjonowanych klubów pływackich. Do startu zgłosił się również klub ze Lwowa i kluby z Warszawsko- Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Organizatorami zawodów były: Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o.

Skład zespołu MULKS „Technik – Orion”: Syta Amelia, Miedzik Marta, Gepner Urszula, Muniowska Martyna, Ilach Milena, Gomółka Eliza, Danilczuk Natalia, Szczuchniak Agata, Kościuczyk Agata, Danilczuk Michał, Maciuk Mikołaj, Opolski Łukasz, Trykacz Mikołaj, Dokudowiec Kacper, Kałuszyński Jakub, Miedzik Michał, Denisiuk Nikodem, Świć Karol, Kostrzewa Bartosz, Musiatowicz Rafał, Trykacz Bartosz, Krukowski Adam. Trener Jacek Dębski.

Zawodnicy wystartowali w 16 spośród 32 indywidualnych konkurencji.

Najlepsze miejsca zajęli:

50 m st. grzbietowym chłopców – 11 lat:

4 miejsce Łukasz Opolski

6 miejsce Michał Danilczuk

8 miejsce Mikołaj Trykacz

50 m st. grzbietowym chłopców – 13 lat:

8 miejsce Nikodem Denisiuk

10 miejsce Karol Świć

50 m st. klasycznym chłopców – 12 lat:

5 miejsce Jakub Kałuszyński

10 miejsce Kacper dokudowiec

50 m st. klasycznym dziewcząt – 12 lat:

9 miejsce Eliza Gomółka

50 m st. grzbietowym dziewcząt – 10 lat:

8 miejsce Urszula Gepner

50 m st. dowolnym dziewcząt – 11 lat:

7 miejsce Martyna Muniowska

50 m st. dowolnym chłopców – 11 lat:

4 miejsce Mikołaj Trykacz

6 miejsce Michał Danilczuk

50 m st. grzbietowym dziwcząt – 12 lat:

7 miejsce Eliza Gomółka

100 m st. grzbietowym chłopców – 11 lat:

8 miejsce Jakub Kałuszyński

100 m st. grzbietowym chłopców – 14 i starsi lat:

8 miejsce Rafał Musiatowicz

100 m st. dowolnym chłopców – 13 lat:

9 miejsce Nikodem Denisiuk

4 miejsce Sztafeta dziewcząt, 4 x 50m dowolny 11 lat i młodsi

Amelia Syta, Marta Miedzik , Urszula Gepner Urszula, Martyna Muniowska

1 miejsce Sztafeta chłopców, 4 x 50m dowolny 11 lat i młodsi

Łukasz Opolski, Michał Danilczuk, Mikołaj Trykacz, Mikołaj Maciuk

7 miejsce Sztafeta dziewcząt, 4 x 50m dowolny 12 – 16 lat

Eliza Gomółka, Natalia Danilczuk, Agata Szczuchniak, Agata Kościuczyk

4 miejsce Sztafeta chłopców, 4 x 50m dowolny 12 – 16 lat

Bartosz Kostrzewa, Rafał Musiatowicz, Bartosz Trykacz, Adam Krukowski

Tym razem nie zdobyli medali w konkurencjach indywidualnych, większość startów

to poprawione rekordy życiowe lub rekordy klubu. W punktacji klubowej zajęli 16

miejsce na 29 klubów.

1 miejsce w sztafecie chłopców z rocznika 2006 i bardzo dobre miejsca pozostałych sztafet

dały im 3 miejsce w klasyfikacji generalnej sztafet.

1. Olimpia Lublin 31,00 pkt.

2. Olimpijczyk Lublin 20,00 pkt.

3. Technik-Orion Radzyń Podl 19,00 pkt.

3. MTP Lublinianka 19,00 pkt.

5. Trójka Puławy 6,00 pkt.

6. Delfinek Łuków 5,00 pkt.

zdj.: Mulks Technik – Orion

 

„Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

ZSP na konkursie Sigma Kwadrat