banner

Album „Borki, tuż za miedzą”

Wiedzieliście, że sarny zmieniają suknie na wiosnę, że potrafią szczekać? Obserwowaliście kiedyś zwierzęta pasące się  wśród białych czy niebieskich kwiatów łubinu? Zauważyliście, że okoliczne pola zakwitły w zeszłym roku błękitną facelią – pytają  na łamach albumu fotograficznego Lidia i Zbigniew Lipko – autorzy niezwykłych zdjęć flory i fauny, lekarze pracujący w Borkach .

Wzbijające się do lotu żurawie, sarny spacerujące  porankiem po polach, samotna grusza, nieufna para bażantów, szczebiotliwy śpiew trzcinniczka na pożegnanie dnia, zastygła na rozgrzanym kamieniu jaszczurka zwinka – cuda obok nas, tuż za miedzą.

Jak informuje Wójt Gminy Borki, Radosław Sałata: album, który ukaże się przed Bożym Narodzeniem, prezentuje naszą Małą Ojczyznę w nietypowy sposób – ukazuje podpatrzone przez obiektyw aparatu ulotne chwile z życia fauny i flory tej ziemi w cyklu czterech pór roku.

Gmina otrzymała 50% dofinansowanie tego projektu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Album nie ma ambicji artystycznych, choć niektóre fotografie mogłyby pretendować do takiego miana. Ma być miłą pamiątką dla gości odwiedzających naszą gminę, dla jej mieszkańców – czytamy we wstępie albumu, zawierającego  cuda okolicznej przyrody.

Polecam.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

„Straszydełka” na „Jesiennych Spotkaniach Teatralnych”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Medialne zamieszanie w Radzyńskim Ośrodku Kultury

Skomentuj