banner

Bal karnawałowy w SOSW

„Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale.To tradycja bardzo stara,strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi , mali zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się bal karnawałowy. Wszyscy byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci i młodzież założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Pani Dyrektor życzyła wesołej zabawy i otworzyła nasz tegoroczny bal. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. W czasie balu wychowankowie mogli napić się soku oraz schrupać ciasteczka, paluszki, czy słodkie cukierki.

Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok…

zdj.: SOSW

Animatorzy do pracy z dziećmi poszukiwani!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Bezpłatne szkolenia komputerowe

Skomentuj