banner

Bezpieczni w Internecie

Bądź bezpieczny w Internecie! Stop cyberprzemocy! Pod takimi hasłami odbyła się majowa konferencja dla wszystkich uczniów Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim. Gościem szkoły i prelegentem był pan Radosław Maćkiewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej, członek Stowarzyszenia Informatyków Polskich, pracownik Microsoftu Odział Polska.

Młodzież, która na co dzień korzysta z Internetu, miała możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych przygotowanych przez Microsoft i Fundację Dzieci Niczyje. Uczniowie w dyskusji z prowadzącym wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony danych wrażliwych oraz konsekwencji nieumiejętnego, czasem niefrasobliwego poruszania się w Sieci.

Istotnym przesłaniem były słowa: „Mimo że nie podpisujemy się własnym imieniem i nazwiskiem, nie jesteśmy w Internecie anonimowi”. Pan inż. Radosław Maćkiewicz podkreślił rolę odpowiedzialnego korzystania z komunikatorów, powagę praw autorskich i konsekwencji ich lekceważenia. Zwracał uwagę na zagrożenia, także elektronicznej bankowości.

Uczniowie podjęli ciekawą dyskusję na temat: „Jak zwiększyć bezpieczeństwo, poruszając się w Sieci?” Zaskoczyli prelegenta bardzo dużym zaangażowaniem. Nagrodą za poprawne odpowiedzi oraz ciekawe głosy w debacie były pendrive’y i kalkulatory. Do uczniów trafiło ich blisko 30.

Budująca jest wstępna deklaracja objęcia opieką edukacyjną przez Microsoft najzdolniejszych uczniów szkoły w zakresie programowania. Już w czerwcu tego roku grupa gimnazjalistów odwiedzi siedzibę Microsoftu. Dziękujemy!

Sukcesy uczniów Technikum ZSP podczas X konkursu „Rok przed dyplomem”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Piękno ludowej kultury, czyli Regionalny Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kąkolewnicy

Skomentuj