banner

Burmistrz o Pałacu Potockich

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek pokrótce opisał obecną sytuację Pałacu Potockich. Poniżej prezentujemy jego wypowiedź.

Ciągle jeszcze trwają prace remontowe pawilonu południowego w skrzydle wschodnim. Mówiąc dokładnie, prace murarskie, tynkarskie i sztukatorskie zostały wykonane. Jest tylko jeden problem z wymianą okien. Niestety, wykonawca zaangażował stolarza, który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Wystąpiliśmy w związku z tym do Ministra Kultury z wnioskiem  o przełożenie terminu wykonania prac do 22 grudnia. Minister zgodził się.

Mamy nadzieję, że to wszystko zakończy się to pozytywnie. Ogólnie rzecz mówiąc, prace idą w dobrym kierunku.

Dodam też, że jesteśmy na ostatnim etapie finalizowania kwestii wydzierżawienia części Pałacu Potockich dla Archiwum Państwowego. Pozwolę sobie wspomnieć, że na jednej z ostatnich sesji przyjęliśmy uchwałę o wydzierżawieniu tego obiektu na okres 30 lat. Ale jest tam przecież również zapis mówiący o „trybie bezprzetargowym”. Pojawiają się wątpliwości, czy tak może być. Zapewniam Państwa, że jako burmistrz mam taką władzę.

Trwają także bardzo już zaawansowane rozmowy z Ministerstwem Kultury w sprawie zawarcia tego typu umowy dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim. Wiąże się to z poszerzeniem powierzchni użytkowanej przez szkołę.

„Kobiety z Pasją” na II Wojewódzkim Festiwalu Karpia w Sierskowoli

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną mieszkania, domu i posesji” w Wohyniu

Skomentuj