banner

Burmistrz odpowiada na Wasze pytania, cz. III

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, jedno z pytań, które zadałem burmistrzowi w Waszym imieniu, dotyczył stanu ulicy Pomiarowej.

Przypomnijmy list czytelnika:

Co z ulicą Pomiarową?

-To kolejny postulat absolutnie zasadny – rozpoczął Jerzy Rębek. – Wrócę znowu do ulicy Polnej. Wykonaliśmy kanalizację, przywróciliśmy jako tako tą nawierzchnię do użytku. Gdy przejeżdżam tamtą ulicą, to jest horror. Tam mieszka kilkadziesiąt rodzin. Naprawdę, proszę wybaczyć, że nie odpowiem twierdząco: tak, wykonujemy chodnik przy ulicy Pomiarowej.

Jest znacznie więcej miejsc takich, w których trzeba naprawdę natychmiast interweniować. Przy tym ta natychmiastowa interwencja nie będzie polegała na tym, że za pół roku, rok wchodzimy z robotami. Ale na pewno trzeba wykonywać projekty tych dróg i przygotować się nawet na kolejne lata, żeby sukcesywnie tą sieć drogową modernizować. Są miejsca jeszcze tak dziewicze, że niektórzy mówią o tym tak wdzięcznie, że „Serwinów u nas ci jeszcze istnieje” – czyli błoto, wtedy kiedy leje i kurz, wtedy kiedy pada. Są takie miejsca i musimy temu jakoś przeciwdziałać, ale systematycznie. Jakbyśmy mieli dużo pieniędzy, zrobilibyśmy to szybko. Ale my musimy obracać się wokół pewnych realiów i możliwości finansowych. 

Przewodniczący, Adam Adamski dodał o fakcie podjęcia uchwały, dotyczącej okolicy ul. Pomiarowej. – Wykupujemy trzy odcinki, gdzie będzie można zbudować drogi, uzbroić, np. za Strażą Pożarną,  z tyłu – teoretycznie istnieją drogi polne i tam są zabudowania, które nie mają żadnych mediów. Trzeba te media tam doprowadzić, zaprojektować dojazd. 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

,,Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Trwają prace nad drogami miejskimi

Skomentuj