banner

Cezary Demianiuk nowym zawodnikiem Orląt

Wypożyczony na pół roku z Pogoni Siedlce napastnik to kolejne wzmocnienie „biało-zielonych” przed rundą wiosenną.  Trener Orląt, Damian Panek przygląda się obrońcy, Michałowi Panufnikowi oraz Bartłomiejowi Tymoszukowi, ofensywnemu zawodnikowi, który może grać w pomocy i ataku. Awizowany Patryk Róg nie zagra przy Warszawskiej. Trwają poszukiwania i rozmowy z zawodnikami, którzy uzupełnią lukę w pomocy
Cezary Demianiuk (rocznik ’92) to prawonożny napastnik. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Siedlcach. W seniorach występował od sześciu lat w barwach biało-niebieskich. W międzyczasie Demianiuk spędził po jednej rundzie w Orlętach Łuków oraz Naprzodzie Skórzec. Z Pogonią Siedlce wywalczył awans z III ligi na zaplecze Ekstraklasy.  Pod koniec czerwca 2015 r.  podpisał 2-letnią umowę z Piastem Gliwice. Jesienią ’15 został wypożyczony do  I -ligowego GKS Bełchatów.

W styczniu br. dostał od Pogoni Siedlce wolną rękę w poszukiwaniu klubu.

W ostatnim sparingu Orlęta zremisowały z Podlasiem Biała Podlaska (1-1, gol. Arkadiusza Kota). Wystąpili w składzie: Nowacki (46′ Stężała) – Szymala (60′ Lipiński), Zarzecki (46′ Korolczuk), Kiczuk, Ciborowski – Tymoszuk (46′ Kaganek), Panufnik (80′ Zarzecki), zawodnik testowany I (46′ Kot), Rycaj (60′ Madejski), Duduś (46′ zawodnik testowany II) – Demianiuk/ zdj.: Adam Kułak

W najbliższą sobotę, 10 lutego o 12:00 Orlęta Radzyń zmierzą się na bocznym boisku Areny Lublin z Lublinianką.

Tydzień później, w hali ZSP o godz. 18.00 odbędzie się III Gala Piłkarska, podczas której ogłoszone zostaną wyniki głosowania na Trenera i Piłkarza minionego roku.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Gminna Zabawa Noworoczna

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wąs czy Drink, czyli wraca „halówka”

Skomentuj