banner

Chrystus idzie przez polską ziemię – uroczystość Bożego Ciała w sanktuarium MBNP

Przeżywamy dziś uroczystość Bożego Ciała. W sanktuarium MBNP, główne uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 10.30, sprawowaną przez dziekana dekanatu radzyńskiego, ks. proboszcza Romana Wiszniewskiego. -Kogo Chrystus zastanie, jak przyjdzie? Jaką Polskę, Radzyń zobaczy? – pytał podczas wieńczącą liturgię z procesją do czterech ołtarzy, kazaniu.

Oprawę muzyczną liturgii i procesji ubogaciła orkiestra pod batutą pana prof. Jacka Nestoruka.

-Chrystus jest niesiony, nie tylko w Eucharystii, ale mocą wiary i miłości każdy z nas Go niesie. W tym duchu wołamy dzisiaj: ciesz się, Polsko! Przez te ziemie, którymi każdy z nas podąża do wieczności, idzie Jezus Chrystus. My razem z nim, a On w nas. Kto spożywa Jego  Ciało będzie żył na wieki – powiedział na początku Eucharystii celebrans.

W kazaniu ks. Wiszniewski odniósł się do sytuacji w targanym niepokojami Londynie, gdzie od 2000 roku ok. 500 kościołów katolickich zamieniono na sklepy, mieszkania, urzędy; gdzie powstało ponad 400 meczetów.  – Kogo Chrystus zastanie na polskiej ziemi? Islam; świat lewicy o chłodnym wzroku, liberałów o  zimnym spojrzeniach? Konkubinaty, dzieci, nie potrafiące pacierza?  Nasze zbawienie idzie przez polską ziemię.

Zdj. tytułowe + 17-te i ost.: Beata Fijałek (parafia MBNP)

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Ogłoszenie Wójta Gminy Kąkolewnica

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uroczystość Bożego Ciała w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, cz. I

Skomentuj