banner

Czas podziękowań i wdzięczności, czyli z sesji Rady Gminy

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Radzyń, która odbyła się w miniony piątek, 4 listopada dziękowano organizatorom  Dni w Diecezjach podczas Światowych Dni Młodzieży, wyróżniono także strażaków.

Strażacy  uratowali życie poszkodowanym w wypadku samochodowym.

Wyróżnione osoby to: druh Sylwester Bartoszuk z OSP Płudy oraz druhna Karolina Krzyształowicz  z OSP Paszki Duże – mówi wójt gminy Radzyń Podlaski, Wiesław Mazurek. – Jestem dumny ze wszystkich strażaków, ale zwłaszcza z tych dwojga młodych, którzy nie tylko wyrażają swoje chęci, ale potrafią profesjonalnie uratować zdrowie i życie innych ludzi. Szkoda, że wydarzył się wypadek, ale dobrze, że oni tam byli i pomogli.

Druh Sylwester Bartoszuk, jeden z wyróżnionych strażaków, przyznał, że udzielenie pomocy poszkodowanym było dla niego czymś naturalnym: To po prostu był impuls. Tylko na początku była chwila zastanowienia. Potem stwierdziłem, że ja muszę pomóc. Nie będę przecież bezczynnie siedział – powiedział.

Oprócz podziękowań dla strażaków, radni wyrazili również swoją wdzięczność dla wszystkich, którzy wzięli udział w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w rejonie radzyńskim. Obecny na sesji ks. Mariusz Baran, rejonowy koordynator ŚDM, podziękował wszystkim kapłanom oraz świeckim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia. Swoją wdzięczność wyrazili również pozostali księża obecni w czasie obrad.

Autorem zdjęcia i poniższych filmów jest p. Mirosław Piasko:

Radzyńskie obchody Święta Niepodległości

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z Ulana

Skomentuj