banner

Czy gminy złożą się na zapłatę dla „Ensolu”?

Na ostatniej sesji Rady Miasta, radna Bożena Lecyk zadała burmistrzowi Radzynia pytanie: Jak wygląda sytuacja z samorządami ościennymi, z gminami dotyczącej ewentualnego zwrotu miliona złotych firmie „Ensol”?

-Bez dwóch gmin wszyscy udzielili mi wymijającej odpowiedzi, oczekując na wyrok Sądu Najwyższego – odpowiedział Jerzy Rębek.

– Nie było żadnych konkretów. Przygotowujemy proces, związany z zawarciem ugody z tymi gminami, tak aby w sposób bezkonfliktowy rozwiązać ten problem. Jak się stanie w tym gorącym okresie przedwyborczym, trudno powiedzieć. Jaka będzie reakcja gmin? Poczekajmy na to – powiedział burmistrz.

Musimy zachować pewne procedury, nie można robić czegoś w sposób nieprzemyślany i gwałtowny. Będzie to wezwanie do próby ugodowej, a po uzyskaniu informacji i stanowisk gmin powiatu radzyńskiego dopiero podejmiemy odpowiednie działania – podsumował włodarz Radzynia.

 

***

Od początku informujemy o sprawie:

Miasto przegrało sprawę z firmą Energetyka Solarna Ensol

Stanowisko burmistrza w/s Ensolu

Miasto musi wypłacić firmie Ensol całą zasądzoną kwotę

Przegrana ws. Ensolu – Miasto musiało zapłacić, czy Gminy też to czeka?

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

ZSP zaprasza na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Rywalizacja dzieci i podsumowanie III Biegu Pamięci Dywizjonu 303

Skomentuj