banner

Debata społeczna w Ulanie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji oraz Wójta Gminy Ulan-Majorat. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu mieszkańców gminy.

„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” – pod takim hasłem w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców gminy Ulan-Majorat. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim insp. Zbigniew Krzos, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim kom. Mariusz Kononiuk, naczelnicy wydziałów komendy powiatowej oraz dzielnicowi powiatu radzyńskiego.

W debacie uczestniczyli także: Wójt Gminy Ulan Majorat Pan Jarosław Koczkodaj wraz z pracownikami, radni, sołtysi oraz zaproszeni goście. Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu gości głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim. W swoim wystąpieniu przedstawił efekty pracy radzyńskich policjantów oraz wprowadził zgromadzonych w tematykę spotkania. W prezentacji nie zabrakło również informacji o działaniach profilaktycznych, które prowadzone były na terenie gminy Ulan-Majorat, jak też zagadnień dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

W dalszej części spotkania I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radzyniu Podlaskim omówił funkcjonowanie narzędzia jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która stanowi wsparcie Policji na rzecz diagnozowania istniejących zagrożeń. Uczestnicy debaty dowiedzieli się jak szybko i w prosty sposób mogą nanieść na mapie miejsce w którym występują potencjalne zagrożenia oraz w jaki sposób odczytywać informacje zawarte w aplikacji. Spotkanie było również doskonałą okazją do przybliżenia mieszkańcom jak łatwo i szybko można odnaleźć kontakt do swojego dzielnicowego czy też dotrzeć do najbliższej jednostki Policji w kraju. Te udogodnienia możliwe są dla wszystkich, którzy w swoich telefonach komórkowych zainstalują bezpłatną aplikację „Moja Komenda”.

Nie zabrakło także informacji na temat prowadzonej akcji edukacyjno-informacyjniej „Patrz i słuchaj”, której celem jest przede wszystkim przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, szczególnie pieszym – jako niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, na zagrożenia.

Później rozpoczęła się dyskusja zebranych na spotkaniu. Uczestnicy debaty mogli również wypełnić ankiety dotyczące oceny stanu bezpieczeństwa, jak również oczekiwań wobec naszej służby. Wszystkie uwagi, propozycje, jak również wnioski zawarte w ankiecie wypełnionej przez uczestników, po przeanalizowaniu zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennej służby.

 

Powalili Dębową Kłodę

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ogłoszenie gminy Borki ws. zagospodarowania przestrzennego

Skomentuj