banner

Dlaczego UM nie aktualizuje rejestru umów?

W czasie ostatniej Sesji Rady Miasta z 25 stycznia podjęto temat zaprzestania aktualizowania przez Urząd Miasta rejestru umów.

Zapytanie w tej sprawie skierował do burmistrza radny Jakub Jakubowski. – Rejestr umów przestał być aktualizowany dosyć dawno temu. Sprawdziłem to i okazuje się, że zarówno w Łukowie, Parczewie, Lubartowie, jak i w Białej Podlaskiej faktury i umowy są na bieżąco publikowane. Dzięki temu mieszkańcy w pełnej jawności mogą dowiedzieć się, na co są wydatkowane ich pieniądze – rozpoczął swoją wypowiedź radny. – Panie burmistrzu, dlaczego u nas w mieście od tego odstąpiono? – zapytywał i kontynuował. – Prowadzenie rejestru było dobrą praktyką, a teraz o wszystko trzeba się dopytywać. W realiach małego miasteczka mieszkańcy czasami zwyczajnie boją się pytać – zauważył.

Prowadzenie takiego rejestru jest nieobowiązkowe – rozpoczął swoją odpowiedź burmistrz Jerzy Rębek. – Mamy teraz bardzo rozwinięty proces inwestycyjny. Np. wysłaliśmy bez mała 500 aneksów do właścicieli posesji, na których będą instalowane urządzenia solarne i fotowoltaiczne. Byłby to ogrom pracy dla naszych urzędników, gdybyśmy chcieli wszystkie te umowy wprowadzać do rejestru – tłumaczył. – To, co robimy w Urzędzie Miasta, jest absolutnie transparentne i dostępne dla każdego zainteresowanego. Nie ma tematów tabu. Odpowiadamy na wszystkie pytania zainteresowanych, o ile wykażą swój interes prawny – zapewniał Rębek.

Obecny stan rejestru umów można sprawdzić na stronie BIP.

Przybywajcie z dziećmi do Feliksówki!

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wypożyczymy książki na świeżym powietrzu

Skomentuj