banner

Dni Radzynia, dzień III

Dziś, od 10.00 w sali kina „Oranżeria” bezpłatne warsztaty „Fotografia – sposób na ciekawe życie” Maxa Skrzeczkowskiego, o 15.00 w parku miejskim olimpiada dla seniorów, o 18.00 w sali kameralnej ROK wieczór promocyjny książki Anny Wasak „Radzyń Podlaski – wielka historia małego miasta”.

FOTOGRAFIA – SPOSÓB NA CIEKAWE ŻYCIE
(klasy V i VI szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne) + wszyscy chętni

Sala kina oranżeria – każdy uczestnik przynosi aparat fotograficzny lub telefon komórkowy
09.00 – 09.45 wykład, techniczne aspekty fotografii
09.45 – 11.00 plenerowe studio fotografii
11.45 – 13.00 plener – portret miasta

Zajęcia poprowadzi Maks Skrzeczkowski – magister sztuki, fotograf, podróżnik, wykładowca na Podyplomowych Studiach Fotografii oraz na Wydziale Politologii (UMCS), a także w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania, fotoreporter magazynu “Lajf”, międzynarodowy obserwator wyborów prezydenckich na Ukrainie (2004), animator kultury – organizator licznych imprez fotograficznych oraz pokazów podróżniczych, koordynator projektu Akademia Odkryć Fotograficznych (prowadzonego w Centrum Kultury w Lublinie przez Pracownię Promocji Dziedzictwa Kulturowego). Wielokrotnie wyróżniony i nagradzany w konkursach fotograficznych oraz za działania w dziedzinie kultury. Zasiadał w jury licznych konkursów fotograficznych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Mieszka i pracuje w Kazimierzu Dolnym.

***

O 15.00

Olimpiada dla seniorów

***

Wielka historia małego miasta
To tytuł książki autorstwa Anny Wasak, jaką wydaje Radzyński Ośrodek Kultury z okazji obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego.
Książka podzielona została na cztery części. W pierwszej poznamy właścicieli Radzynia, następnie bliżej przyjrzymy się zabytkom naszego miasta. Będziemy mogli też prześledzić w ramach kalendarium ważne wydarzenia mające miejsce w 550-letniej historii Radzynia oraz dowiedzieć się o sławnych mieszkańcach naszego miasta.
Natomiast na koniec autorka serwuje nam garść informacji z cyklu „Ważne, ciekawe, inspirujące… – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.Wydawcą książki jest Miasto Radzyń Podlaski i Radzyński Ośrodek Kultury. Podczas spotkania promocyjnego będzie możliwość jej nabycia wraz z dedykacją autorki.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Uczennica I LO z tytułem II vice miss Lubelszczyzny i Miss Foto

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Młodzi eksperci od historii naszego miasta zmierzyli się w finale

Skomentuj