banner

Dni Radzynia, dzień I

Dziś rozpoczynają się tygodniowe, jubileuszowe obchody Dni Radzynia. W godzinach przedpołudniowych Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała „Baśniowy spacerek”dla najmłodszych mieszkańców miasta. Z kolei o 18.00 w korpusie głównym pałacu Potockich odbędzie się promocja albumu „Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary – pełen tajemnic” Tomasza Młynarczyka i Antoniny Bożym-Rotari. Współautorka okolicznościowej publikacji zaprezentuje także wystawę grafik starego Radzynia.

Nowy jest piękny, a stary pełen tajemnic

To tytuł albumu, jaki przygotował Radzyński Ośrodek Kultury z okazji obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalna promocja, połączona z wystawą grafik starego Radzynia, zaplanowana jest na dziś o godz. 18.00 w radzyńskim Pałacu Potockich. Wstęp wolny.

Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w historii naszego miasta. Album zawiera 82 grafiki starego Radzynia autorstwa Antoniny Bożym-Rotari, które zostały zestawione ze współczesnymi zdjęciami Tomasza Młynarczyka. Ponadto całość została okraszona obszernym kalendarium opracowanym przez Arkadiusza Kulpę – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Wydawcą albumu jest Miasto Radzyń Podlaski i Radzyński Ośrodek Kultury. Podczas spotkania promocyjnego będzie możliwość nabycia albumu wraz z dedykacją autorów.

Blizna na twarzy Ojczyzny – uroczystości na Uroczysku „Baran”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Przywrócić pamięć o bohaterach – Artur Piekarz z IPN o poszukiwaniach grobów Żołnierzy Niezłomnych

Liczba komentarzy 1

  1. szaniec
    11/06/2018

    Animator kultury bez kultury domaga się strefy kibica. Dziwne.Przecież Izrael na tych mistrzostwach nie gra.

Skomentuj