banner

Dojazd do SOSW ma być gotowy do 1 września

Trwa remont ulicy Sitkowskiego, kierowcy i przybywający do miasta powoli przyzwyczajają się do objazdów. Jak informują prowadzący prace, budowlańcy planują zakończenie prac odcinka drogi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego do „pierwszego dzwonka”. Wielu wychowanków  musi dojeżdżać do placówki.

W ramach planowanych robót zostanie przebudowane 5 skrzyżowań z drogami publicznymi,co wpłynie na poprawę  bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszego w obrębie w/w instytucji i obiektów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi powiatowej nr 1233L.

Po zrealizowaniu zadania uzyskamy drogę powiatową klasy „Z” o szerokości jezdni od 6,00 ÷ 7,00 m, wraz z chodnikami na całej długości o szerokości  2,00 ÷3,00 m, ścieżką rowerową szerokości 2,00 m na dł. 714 mb. oraz odwodnioną jezdnię poprzez wybudowaną kanalizację burzową.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 5 358 103,53 zł

Dotacja budżetu państwa w ramach „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” wynosi 4 000 000,00 zł.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Odsłonięto odnowioną wieżę Pałacu Potockich

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

MBP im. Zenona Przesmyckiego zmienia się dla Was

Skomentuj