banner

„Duchowa ekstaza – chyba…?”

Wczoraj, 13 listopada rozpoczął się III Radzyński Tydzień Teatru, którego organizatorem jest  I Liceum Ogólnokształcące. Wydarzenie otworzył teatr I LO spektaklem „Wizyta starszej pani”, teatr Feniks  w spektaklu „Raz się żyje” oraz Weronika Zielińska z teatru „Już Kończymy” w monodramie pt. „Taka jakby Alicja”.

„Wizyta starszej pani”  to tragikomedia w trzech aktach szwajcarskiego pisarza Friedricha Dürrenmatta w reżyserii Anny Warwas.

Została przedstawiona nam po raz kolejny, poprzednim razem wystawiona została w sali kina „Oranżeria” na Dniu Otwartym szkoły. Uczniowie zaprezentowali przybyłej widowni  spektakl o bogatej kobiecie, która po siedmiu małżeństwach przyjeżdża do swojego rodzinnego miasteczka – Gnojewa, miejsca gdzie nawet nie zatrzymują się pociągi, a bezrobocie bije rekordy. Wszyscy mieszkańcy spodziewają się przypływu gotówki.  Klara Zachanasian napędzana jest jednak chęcią zemsty, a ta wywołana była przez upokorzenie i śmierć jej dziecka. Ma zamiar spełnić oczekiwania mieszkańców, jednak ceną za to jest morderstwo.

„Raz się żyje” – to spektakl profilaktyczny wyreżyserowany przez Elżbietę Żukiewicz.

Przedstawienie powstało przed wakacjami i swoją premierę miał w czerwcu, obejrzała go młodzież szkolna. Spektakl pokazuje stopniową degenerację człowieka przez alkohol i konsekwencje, które dotykają całą rodzinę. Poszczególne sceny dzieli pewien odcinek czasowy, ponieważ proces uzależnienia chociaż dynamiczny, jest długotrwały. Tym razem w rolę Ewy wciela się Gabrysia Warwas, jako matka i żona z uzależnieniem, niestety bez wsparcia bliskich i obojętności męża dochodzi do tragedii…

„Taka jakby Alicja” –   to monodram w wykonaniu Weroniki Zielińskiej w reżyserii Ewy Śliwińskiej.

Perełką pierwszego dnia okazała się młoda, utalentowana aktorka. Ponownie udało jej się urzec publiczność, skupiała uwagę widowni. Tym razem nie mogło być inaczej… Gdy weszła na scenę czas pędził nieubłaganie, chciałoby się poprosić o dodatkowe pięć minut, które minęłyby  równie szybko… Jako Alicja zderzyła się z problemem, jakim są czyhające na każdym kroku pułapki w damsko-męskim „światku”.

Autorem części zdjęć jest p. Monika Mackiewicz.

Pierwsza kolejka Ligi Relax

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

50 lat minęło…

Skomentuj