banner

Dzień drzewa w Filii Nr 1

Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Filia nr 1 zaplanowała na ten dzień spotkanie z leśniczym.

Zaproszenie przyjął pan Tomasz Mirosław – leśniczy pracujący w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski. Pan leśniczy wyjaśnił dzieciom co to jest przyroda, bardzo ciekawie opowiadał o lesie, przedstawił plansze z różnymi gatunkami drzew. Na koniec spotkania dzieci złożyły uroczystą przysięgę ,,przyjaciela przyrody’’, otrzymały broszurki z różnymi gatunkami drzew , oraz sadzonki dębu, które niebawem posadzimy w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Latem będziemy odpoczywać w jego cieniu, jesienią zbierać żołędzie, a zimą powiesimy tam karmnik dla ptaków. Temat drzew towarzyszył naszym przedszkolakom przez cały dzień. Wszystkie grupy wykonały pracę plastyczną pt,, Drzewo w czterech porach roku- jesień’’. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

Nagrody dla rolników

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Tuż przed Dniem Nauczyciela odszedł od nas Zbigniew Dudzik

Skomentuj