banner

Jak eksperci oceniają dzisiejsze losowanie grup mundialu?

Wielu z nas śledziło dziś na żywo losowanie grup przyszłorocznego mundialu. Polska trafiła do grupy z Senegalem, Kolumbią i Japonią. O komentarz poprosiliśmy futbolowych ekspertów.

Nasze mecze:

19 czerwca Senegal w Moskwie
24 czerwca Kolumbia w Kazaniu
28 czerwca Japonia w Wołgogradzie

Zadaliśmy trzy pytania:

1. Jak ocenia Pan losowanie?

Maciej Tracz (wiceburmistrz Kocka): Najpierw postarali się specjaliści od rankingów, dzisiaj Pan Bóg, a za kilka miesięcy zobaczymy.

Michał Musiatowicz: Losowanie dość dobre dla naszej reprezentacji, ale będzie i tak bardzo ciężko. Co do całego turnieju, jestem niezmiernie ciekawy, jak on się ułoży tak dla Polski, jak i dla innych reprezentacji. Mamy egzotyczna grupę, jak słuchałem losowania w samochodzie –  wracałem z trasy, to już oczami wyobraźni widziałem mecz Polska – Senegal i czułem emocje związane z tym, jak bardzo ciekawą mamy grupę.

Piotr Skowron (radny miejski): Losowanie grup dość ciekawe. Są grupy, w których łatwo dopatrzeć się faworytów do wyjścia. Nie brakuje grup wyrównanych, takich jak nasza.

Józef Korulczyk:  Losowanie było szczęśliwe, i to dosłownie. W ostatniej chwili zamiast Kolumbii mogliśmy mieć Anglię, a zamiast Senegalu – Szwecję.Oprócz grupy z Rosją jest to najłatwiejsza grupa.

Karol Kalinowski (kierownik drużyny KS Młodzieżówka):  Losowanie jak dla reprezentacji Polski dobre, wszyscy rywale w zasięgu chyba najtrudniej będzie z Kolumbią, ale na mistrzostwach świata nie będzie łatwych meczów.

Mirosław Piasko: Uważam ,że grupę mamy najbardziej wyrównaną ze wszystkich i każda drużyna ma równe szanse na wyjście z grupy.

Adam Świć: Losowanie jak losowanie. Średnia szczęścia w piłce nożnej zawsze wynosi zero – jak mawia Trener Strejlau.

2. Scenariusz dla polskiej reprezentacji

Maciej Tracz: Jeśli Robert Lewandowski będzie zdrowy i skuteczny to powinniśmy wyjść z grupy.

Michał Musiatowicz: Wyjście z grupy po ciężkiej przeprawie, świetna forma całej naszej reprezentacji, ciężka siermiężna walka mam nadzieję do samego końca. Już długo takiej reprezentacji jak teraz mieć nie będziemy. Oby wszyscy byli zdrowi i w formie. Liczę na skrzydła z Grosikiem i Błaszczykowskim i Lewego, a także na formę Krychowiaka, bez niego oddajemy środek pola (jak w meczu z Danią).

Piotr Skowron: Każdy zespół może z naszej grupy wyjść i przestrzegałbym przed huraoptymizmem, bo to nas zgubiło w 2006 r. To są naprawdę groźne drużyny. Należy wygrać obowiązkowo z Senegalem, remis z Kolumbią i zwycięstwo z Japonią. I wychodzimy z grupy. A dalej już tylko Anglia (jak w 1986 r.) lub Belgia.

Józef Korulczyk: W życiu oprócz umiejętności potrzebny jest fart, a ten na szczęście trener Nawałka ma. Liczę na ćwierćfinał.

Karol Kalinowski: Zajdzie do finału MŚ

Adam Świć: Dwa zwycięstwa po ciężkich meczach i remis w ostatnim meczu granym rezerwami. potem w 1/8 Anglia. Wygrywamy w karnych. W ćwierćfinale Niemcy…i to mi się kończy wizja prorocka.

Mirosław Piasko: Mamy egzotycznych rywali, bardzo szybkich i wspaniałych techników. Drużyny te grają żywiołowy i brutalny futbol (Senegal) Kolumbia to jak mała Brazylia, a Japonia gra z szybkością światła. W mojej ocenie szanse mamy. Szczerze mówiąc to wcale nie jest najłatwiejsze losowanie. Kolumbia to dalej silny zespół, a wystarczy sobie przypomnieć ostatni mundial, gdzie tam zatrzymali ich dopiero gospodarze w 1/4. Niektórzy to chyba Senegal tylko z nazwy znają, przyznam się że ja też. Mają piłkarzy w lepszych europejskich klubach. Z Senegalem będzie wyrównany mecz, dobrze że gramy z nimi pierwszymi. Dobrze, że trafiliśmy do grupy wyrównanych zespołów. Każdy może wygrać z każdym i nawet porażka w pierwszym meczu nie pozbawi szans na pierwsze miejsce w grupie. Damy radę, wyjdziemy z grupy jako pierwsi.

3. Mundial wygra…(proszę uzasadnić)

Maciej Tracz: Typując ponad pół roku przed imprezą  – Niemcy z dwóch powodów: przed każdymi mistrzostwami są zaliczani do ścisłego grona faworytów, a po drugie, jak mawiał Gary Lineker ……………………..

Michał Musiatowicz: Polska. Mamy naprawdę świetna ekipę, kto wie czy nie my bylibyśmy mistrzami Europy, gdyby nie te karne z Portugalią i niestety pechowa jedenastka naszego najlepszego zawodnika tej imprezy – Kuby Błaszczykowskiego. Jestem patriotą i zawsze kibicowałem Polsce, cieszę się każdym meczem. Oglądałem wiele reprezentacji Polski, ale ta sądzę że jest naszą najmocniejszą   od czasów Deyny, czy Lubańskiego. Ta impreza będzie szczególna z wielu powodów, a przede wszystkim dlatego, że będzie prawdopodobnie ostatnia dla mojego ulubionego gracza – Błaszczykowskiego.

Piotr Skowron: Mundial wygra Hiszpania po 8 latach powrócą na tron. Wygrają grupę bez problemu, a potem będą się rozpędzać aż do samego finału.

Józef Korulczyk: Po tym, jak Portugalia została mistrzem Europy, a Włosi nie jadą na mundial, każda z co najmniej 10 drużyn może go wygrać. Zdecyduje szczęście i… sędziowie.

Karol Kalinowski: W piłce nożnej nie można niczego powiedzieć na 100%, ale że koszula bliższa ciału –  stawiam na Polskę, mamy dobrych zawodników,doświadczenie z Mistrzostw Europy i sztab szkoleniowy który wie co robi.

Mirosław Piasko: Myślę, że Rosjanie zrobią wszystko aby oni byli na najwyższym podium, stawiam na nich, troszeczkę o nich jest cicho, ale to właśnie przed „burzą”. Dokąd dojdzie nasza reprezentacja?? Chciałbym aby jak najdalej, a czy możliwy jest finał Polska – Rosja, chciałbym może nie tylko ja.

Adam Świć: Na papierze najmocniejsi są Niemcy i – upokorzona na ostatnim Mundialu – Brazylia. Ale zawsze może odpalić Argentyna czy Hiszpania. Niech wygra Polska.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Andrzejkowe bajanie i balowanie w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

Skomentuj