banner

Ferie nie muszą być nudne!

Zostajesz w domu w ferie zimowe? Jeśli tak, to nie oznacza, że musisz się nudzić. Już po raz jedenasty przekonuje o tym Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, które organizuje imprezę turystyczno-rekreacyjną pod nazwą „Zima w Mieście”. Partnerem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół w Białce, natomiast swojego wsparcia udzieliły Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych oraz Szkoła Języków Obcych „Euroschool” w Radzyniu Podlaskim. Tegoroczna „Zima w Mieście” odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka oraz Burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka.

W 2015 roku ferie zimowe na Lubelszczyźnie zaczynają się 2 lutego. Na zorganizowanej 4 lutego przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych naszego kraju – poinformował nas Robert Mazurek, pomysłodawca a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych jak i młodszych uczniów. „Zima w mieście” jest alternatywą dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają w czasie ferii zimowych, a chcą fajnie i ciekawie spędzić czas wolny od szkoły – dodaje Mazurek.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Zespole Szkół w Białce (gmina Radzyń Podlaski). Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o Polsce. Następnie wszyscy uczestnicy udadzą się w kierunku lasu na „Oprawach”, gdzie odbędzie się start na trasę podchodów turystycznych. Ich meta została zlokalizowana w radzyńskim I LO, gdzie po turystycznym posiłku podsumowana zostanie impreza. Najlepsi otrzymają medale i puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w imprezie powinni odwiedzić stronę internetową organizatorów – www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl i zapoznać się z regulaminem. Zorganizowane grupy szkolne prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numer 606-234-320.

Do zobaczenia na imprezie
Organizatorzy

zima2015

Spektakl „Unicki Drelów 1915”: Nie szukaliśmy daleko pięknych wzorców

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nielegalny towar w bagażniku audi

Skomentuj