banner

Fryzjerzy z ZSP na Sycylii

Do Barcellony Pozzo di Gotto dojechaliśmy w poniedziałek 17.07.2016 późnym wieczorem. Pierwszego dnia pobytu mieliśmy spotkanie organizacyjne, na którym dowiedzieliśmy się czym jest organizacja Erasmus+ i jakie stawia sobie cele.

Na Sycylię przyleciało 10 fryzjerów ( 6 osób z obecnej czwartej klasy, 4 osoby z obecnej trzeciej). We wtorek zostaliśmy podzieleni między salonami i spotkaliśmy się z pracodawcami, a od środy rozpoczęliśmy staż zawodowy.

W każdym salonie pracowały po 2 osoby na różne zmiany, dzięki temu zyskaliśmy indywidualne podejście szefa do nas, mogliśmy przyglądać się różnym technikom strzyżenia, farbowania, modelowania włosów, które dotąd były nam nieznane, a także poznać i doświadczyć metod mycia włosów we Włoszech.

W salonach pracownicy przyjęli nas bardzo ciepło, panowała rodzinna atmosfera, dzięki której szybko się zaklimatyzowaliśmy. Cennym doświadczeniem była dla nas rozmowa w salonie. Na początku bywały trudności, ale dzięki dużemu wsparciu pracowników podołaliśmy temu zadaniu. Wyjazd był dla nas owocny doświadczeniem, ponieważ dzięki niemu poznaliśmy kulturę włoską oraz sprawdziliśmy nasze umiejętności we włoskich salonach fryzjerskich.

Wjechał pod tira. Miał we krwi 1,5 promila

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Sierpień na orliku w Ulanie

Skomentuj