banner

Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi w Kąkolewnicy

8 sierpnia 2018 roku mł. asp. Piotr Woszczak z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej wraz z policjantami z radzyńskiej komendy wziął udział w spotkaniu z dziećmi w trakcie cyklu „Wakacyjnych Pikników na Strzelnicy Baran”, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, których celem jest zagospodarowanie czasu wolnego w trakcie wakacji dla dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli najmłodszym o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a w szczególności w trakcie kąpieli wodnych i w czasie prac prowadzonych w gospodarstwach rolnych. Przekazali cenne rady  i wskazówki, jak zachować się w różnych sytuacjach np. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania czy zagrożeń czyhających ze strony nieznajomych.

Następnie funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom pracę policjanta, zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji m.in. służący do zabezpieczeń miejsc zdarzeń drogowych. Na zakończenie dzieci mogły wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu a także motocykla, nie mogło zabraknąć sygnały dźwiękowego co wzbudziło dużo emocji wśród dzieci. Każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

 Cała grupa otrzymała ulotki w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz inne materiały promujące bezpieczeństwo.

Kolejny seans w „Kinie pod chmurką”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Siedmiu wspaniałych? „Fajne, pracowite chłopaki” – ocenia Borysiuk

Skomentuj