banner

Festyn rodzinny w Borkach

Piękna pogoda i wypełniony wieloma atrakcjami program Festynu Rodzinnego przyciągnęły w niedzielne popołudnie do Bork tłumy ludzi, a najliczniejszą grupą były oczywiście dzieci. To właśnie z myślą o nich i o ich rodzicach już po raz drugi Zespół Placówek Oświatowych w Borkach wraz z Radą Rodziców zorganizował 10 czerwca festyn.

Imprezę oficjalne rozpoczęli przewodnicząca Rady Rodziców, pani Katarzyna Czyżak oraz dyrektor ZPO w Borkach, pan Roman Pawelec. Pierwszym punktem programu były występy artystyczne głównych bohaterów czyli dzieci – uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych przez nich gości. Grupa taneczna, prowadzona przez Julię Smogorzewską (GOKiS w Borkach z/s w Woli Osowińskiej), zaprezentowała swoje umiejętności w tańcu nowoczesnym.

Potem był monolog szykującej się na festyn mamy (Natalia Obroślak), skecz „rodzinny” (Marta Sokół, Oliwia Rolak oraz Adrian Bober) oraz piosenka wprowadzająca w festynowy nastrój (Damian Parysek, Kamil Mitura oraz chórek klas VIa i VIIa). Z kolei przedszkolaki wystąpiły z piosenką „Moja mama jest kochana, a uczniowie klas Ia i Ib zaśpiewali „Wesołą rodzinkę” – oba występy nagrodziły zasłużone brawa. Ponownie na scenie pojawił się Damian Parysek z utworem „Nie mów mi nie”. Alicja Kożuch (pianino) zaprosiła do wspólnego występu Natalię Dyjak i Annę Lipińską (skrzypce) – trio wykonało trzy utwory instrumentalne. Także instrumentalną wersję (flety) przeboju z filmu „Titanic” wykonali uczniowie klasy VIIa. Na zakończenie prezentacji wystąpiły Agata Adameczek, Monika Trojak i Ola Blicharz z klasy IIIA gimnazjum, które zaśpiewały i wytańczyły przebój Abby „Mamma mia”. To nie był koniec występów naszych uczniów. Pojawili się w kolejnych pokazach: tańca nowoczesnego grupy Show Dance pod kierownictwem pani Joanny Pastuszewskiej, zumby (GOKiS i pan Paweł Jabłoński), taekwon – do Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do. Dla dzieciaków i tych małych, i tych dużych (czyli rodziców…) wszystkie te występy stanowiły wielką atrakcję, zwłaszcza pełna żywiołowej energii zumba czy robiące wrażenie wyczyny zawodników taekwon-do.

Najmłodsi ustawiali się w kolejkach do kilku dmuchanych zjeżdżalni, wianuszkiem ciekawskich otoczeni też byli ratownicy medyczni, demonstrujący zasady pierwszej pomocy oraz policjanci, a szczególnie ich motocykl. Dużą popularnością cieszyła się pyszna grochówka, można również było kupić ciasto z przebogatej oferty przygotowanej przez rodziców, a na spragnionych czekały napoje.

Jedną z głównych atrakcji była oczywiście loteria fantowa. W przeprowadzonych co godzinę losowaniach szczęśliwcy wygrywali cenne nagrody – tablety, kamerki sportowe, słuchawki, zestawy kosmetyków czy torby podróżne (nagrody sponsorowali m.in. Rada Rodziców, Wójt Gminy Borki, spółdzielnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego, Marszałek Województwa Lubelskiego, Nature Sunshine, Avon) Całą imprezę prowadzili przesympatyczni klowni z zespołu Picasso, którzy także zapraszali do wspólnej zabawy i dzieci, i rodziców.

Organizatorzy dziękują sponsorom, którzy wsparli organizację Festynu oraz tym wszystkim, którzy ciężko pracowali, by impreza sprawnie przebiegała: pracownikom obsługi, rodzicom, nauczycielom i oczywiście, uczniom.

Małgorzata Górna
Fot. Monika Trojak, Magda Rużyk, Marek Sikora

Cyrk „Luna” w Komarówce

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uczennica I LO z tytułem II vice miss Lubelszczyzny i Miss Foto

Skomentuj