banner

III Papieski Rajd Rowerowy

Mieszkańcy dwóch gmin naszego powiatu – Bork i Ulanu-Majoratu – wspólną aktywnością fizyczną upamiętnili świętość wielkiego Papieża-Polaka, Jana Pawła II. Rajd odbył się we wtorek, 15 maja.

Uczestnicy z Bork przyjechali pod pomnik Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie i złożyli kwiaty, potem wszyscy się udali na mszę świętą odprawioną przez ks. Mirosława Żaczka. Następnie wyruszyli w stronę Bork. Delegacja z Ulana złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona Zespołu Szkół w Borkach.

Jarosław Koczkodaj, Wójt Gminy Ulan-Majorat, dziękując za udział w III Papieskim Rajdzie Rowerowym „Od Jana Pawła II do Jana Pawła II”, zwrócił uwagę na szczególny rok 100 -lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Mówił także o tym, jak wielka jest odpowiedzialność wszystkich mieszkańców ziemi ulańskiej i borkowskiej za losy naszej małej ojczyzny i całej Polski.

W tym roku obchodzimy również 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Warto przypomnieć jego słowa o wolności „Nie ma wolności bez prawdy. Nie ma wolności bez sprawiedliwości”. Uczestnicy rajdu wzięli udział w rozgrywkach i konkurencjach sportowych. Wspólnym śpiewaniem zakończyła się integracja młodzieży.

Recytatorskie sukcesy uczennic „Jedynki”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nabór wniosków ARiMR

Skomentuj