banner

Gminny konkurs czytania w Ulanie

8 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury pod patronatem wójta gminy Ulan-Majorat odbył się konkurs pięknego czytania. Do rywalizacji przystąpiło 14 czytających, którzy walczyli o zwycięstwo.

To cykliczne wydarzenie czytelnicze zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna, Biblioteka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie zapraszając tego dnia do siedziby GOK najlepszych czytelników z najmłodszych klas. Reprezentowali oni Gminne Placówki Oświatowe. Tradycyjnie Konkurs poprzedziło głośne czytanie przez dorosłych dla uczestników Konkursu i dziecięcej publiczności. Chętnie podjęła się tego zasiadająca w Komisji Pani Bożena Krawczyk dyrektor GZEAS, Pani Ewa Golecka – Kierownik Ośrodka zdrowia w Ulanie-Majoracie, Pan Stanisław Durka Sekretarz Gminy Ulan-Majorat oraz Pani Justyna Matuszewska – reprezentująca GOK w Ulanie-Majoracie. Dorośli odczytali opowieść „Asiunia” Joanny Porazińskiej. Jest to prawdziwa historia widziana oczami małej dziewczynki z czasów II wojny światowej. Dla małej Asiuni wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Komisja w składzie:
1. Bożena Krawczyk – Dyrektor GZEAS w Ulanie- Majoracie,
2. Sławomir Żyłka – podinspektor ds. teatru i plastyki,
3. Barbara Michalczuk – bibliotekarz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie,
po ich wysłuchaniu i wnikliwej analizie czytelniczych prezentacji, mianowała:

w kategorii klas „I” Gminnym „Mistrzem Pięknego Czytania” Wiktorię Król;
w kategorii klas „II” Gminnym „Mistrzem Pięknego Czytania Aleksandrę Wierzchowską;
w kategorii klas „III” Gminnym „Mistrzem Pięknego Czytania” Dominika Gołdyna.

Wszyscy Mistrzowie i uczestnicy otrzymali nagrody książkowe a także pamiątkowe dyplomy. Nauczycieli, którzy przygotowywali uczestników Konkursu uhonorowano pamiątkowymi podziękowaniami. Pani Bożena Krawczyk, wyrażając opinię Komisji, pogratulowała wysokiego poziomu prezentacji czytelniczych co w dobie cywilizacyjnych pokus jest bardzo cenne i dobrze rokujące na przyszłość. Mądra i wartościowa literatura dla dzieci na każdym poziomie wiekowym to doskonały obszar zdobywania wiedzy o świecie, obszar poszerzania i rozwijania zainteresowań a także kreowanie wyobraźni i rozumienia symboliki słowa pisanego. Gratulujemy Mistrzom… czytajcie swoim rodzicom, dziadkom, rodzeństwu… tak jak oni Wam czytali kiedy jeszcze nie posiedliście tej umiejętności.

Przedszkolaki w ZSP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

PSM zaprasza na koncert w Dzień Patrona Szkoły

Skomentuj