banner

II Memoriał Pływacki im. Rudolfa Probsta

13 lutego 2017 r. przypada druga rocznica śmierci pana prof. Rudolfa Probsta – wybitnego patrioty, zasłużonego żołnierza AK, wspaniałego pedagoga i dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, w latach 1959-63, budowniczego szkoły, wieloletniego wychowawcy młodzieży, człowieka bardzo zaangażowanego w pracę społeczną w ramach Światowego Związku Żołnierzy AK oraz PTTK.

Pragnąc przybliżyć tę wybitną postać młodzieży oraz mieszkańcom powiatu radzyńskiego społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim zorganizowała w 2016 r. szereg przedsięwzięć o charakterze edukacyjno – wychowawczym, między innymi wernisaż wystawy poświęconej panu Rudolfowi Probstowi, konkurs wiedzy o Jego życiu i dokonaniach, I Memoriał Pływacki.

W bieżącym roku pragnąc kontynuować tę imprezę, II Memoriał Pływacki im. Rudolfa Probsta odbył się 13 lutego 2017 r.

Do udziału zgłosiło się aż 8 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Szkoła Podstawowa w Suchowoli, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim.

Ogółem w Memoriale udział wzięło 137 uczniów, nauczyciele, dyrektorzy I LO: pani Ewa Grodzka i pan Mirosław Juszczyński, córka pana Rudolfa Probsta – pani Małgorzata Łysik.

Imprezę otworzyła dyrektor I LO p. Ewa Grodzka, która przybliżyła młodzieży sylwetkę profesora, przedstawiła krótko jego bogaty życiorys, zasługi dla Polski i naszej małej ojczyzny, oraz lokalnej społeczności. Podziękowała uczniom i nauczycielom za przyjęcie zaproszenia na uroczystość upamiętniającą tę postać – w formie Memoriału Pływackiego i życzyła wszystkim sukcesów. Podziękowała również pani Joannie Jaszcz – Dębskiej nauczycielce wychowania fizycznego w I LO, która jest pomysłodawcą i organizatorką imprezy.

Konferencja „STOP Narkomani, Alkoholizmowi, Przemocy i Dopalaczom” w ZSP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Firma RK Niedziałek w ZSP

Skomentuj