banner

Koniec selekcji, czas na robotę! – zapowiada Panek po porażce w Puławach (1-4)

Mimo niezłego początku w meczu z Wisłą Puławy, gdy w. 20 minucie Krystian Puton lobem pokonał golkipera rywali, „biało-zieloni” skończyli go z czterobramkowym bagażem. –Wiadomo, że Jakub Kaganek zostaje u nas, a dziś co do dwóch innych graczy zapadły pozytywne decyzje – powiedział po spotkaniu opiekun Orląt.

Cytowany przez oficjalną stronę klubową, Damian Panek: – Zgodnie z naszą umową ze sprawdzanymi graczami, po dwóch tygodniach i dwóch grach kontrolnych jestem mądrzejszy i mogę podjąć decyzje co do ich przyszłości. Po to zagraliśmy dwa sparingi, bardzo się cieszę z tego, że mogliśmy mierzyć się z tak silnymi przeciwnikami. Razem z Rafałem Borysiukiem omówiliśmy pewne kwestie

Pozostały rozmowy – wiem, że wstępne się odbyły – na temat tego, żeby wiosną ci gracze u nas zostali. Selekcjonowanie się skończyło. Od jutra czeka nas robota w pełnym składzie. Ubytki były, choć wiadomo, że Bartek Madejski i Damian Iwańczuk grali mało lub wcale. Status quo Borysiuk-Wiejak. Po odejściu Piotra Zmorzyńskiego do Wisły chciałem pozyskać dwóch skrzydłowych. Szukaliśmy też napastnika do rywalizacji z Karolem Kalitą. Mamy jaśniejszy obraz naszej sytuacji.

W dzisiejszym meczu przed przerwą zagraliśmy w teoretycznie mocniejszym składzie, taki był plan. Zagraliśmy odważnie, zwłaszcza w pierwszej połowie fajnie udawał nam się wysoki pressing. Z tej części gry można być zadowolonym. Po przerwie gdzieś odbiły się na jakości gry, ale tego należało się spodziewać. Niektórzy dopiero – tak jak Piotek Madejski – wchodzą do gry w seniorach. Witek Melnyczuk nie przeszedł w pełni okresu przygotowawczego w lecie. Karol Rycaj zagrał na lewym, a nie prawym skrzydle. Arek Kot zagrał ponad 20 minut jako stoper. Dla nas – powtórzę utarty slogan – dobrą informacją jest gra przeciwko bardzo wymagającemu przeciwnikowi, dobra pogoda i dobrze przygotowane boisko.

Jestem bardzo zadowolony z środowej gry, tym bardziej że obyło się bez urazów. Wcześniej patrzyliśmy na gry kontrolne od strony wzmocnień. Koniec selekcji, czas na robotę! Przed nami czas na realizację celów, jakie założyliśmy sobie przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego.

Wisła Puławy – Orlęta 4:1 (1:1)
Bramki: Robert Hirsz 27′, Alen Ploj 53′ Dawid Chudyba 82′, Sylwester Patejuk 89′ – Krystian Puton 20′

Orlęta: Stężała (46′ Nowacki) – Ciborowski, Stolarczyk (46′ Zarzecki), Kiczuk (46′ Kot), Szymala (46′ Lipiński) – Borysiuk (46′ Melnyczuk), Korolczuk (46′ Madejski) – Kaganek (46′ Demianiuk), Puton (46′ Kalita), Duduś (46′ Rycaj) – Róg (46′ Perin).

Radzyniaków czeka jeszcze 5 testmeczów:

3.02 – Podlasie Biała Podlaska
10.02 – Lublinianka
17.02 – Victoria Sulejówek
24.02 – Chełmianka Chełm
3.03 – Lewart Lubartów.

zdj.: Wisła Puławy

Spotkania komendanta straży z dyrektorami i nauczycielami

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Lutowy rozkład jazdy siatkarskiej ligi

Skomentuj