banner

Kotwica kandydatem na burmistrza Radzynia

Starosta powiatu radzyńskiego potwierdził powtarzaną od dawna informację o kandydowaniu na urząd burmistrza Radzynia Podlaskiego. Swój program wyborczy oraz skład Komitetu Wyborczego Wyborców „Radzyń Moje Miasto” zaprezentuje na środowej konferencji prasowej, 22 sierpnia o godz. 18.00 nad radzyńskim zalewem.

Do mieszkańców miasta Kotwica wystosował poniższy list:

Jeszcze w kwietniu br. na antenie Katolickiego Radia Podlasie starosta deklarował, że nie będzie startował w wyborach na burmistrza. W tym kontekście dobrze jednocześnie wypowiadał się na temat obecnego dyrektora szpitala powiatowego – Marka Zawady, który z kolei wykluczył start na włodarza Radzynia.

W grudniu 2014 roku  Jerzy Rębek pokonał Lucjana Kotwicę różnicą 74 głosów. W drugiej turze wyborów Jerzy Rębek uzyskał łącznie 3373 głosy, a Lucjan Kotwica 3299. Jeśli chodzi o wyniki procentowe to Rębek zdobył w drugiej turze 50,55 proc. głosów, a jego kontrkandydat z komitetu Radzyńskie Forum Samorządowe – 49,45 proc.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Pierwsze koty za płoty…

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Pokazali polską gościnność i kulturę

Skomentuj