banner

„bezMyślnik” Mistrzem Pismaków

Wydawana przez uczniów radzyńskiego I LO  „bezMyślnik” zajeła I miejsce w Polsce wśród gazetek szkolnych szkół ponadgimnazjalnych.

20. edycja FORUM PISMAKÓW okazała się szczęśliwa dla redakcji „bezMyślnika”, tytułu wydawanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim, której opiekunem jest Izabela Świć. Gazetka zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Aleksandrę Golecką jury doceniło przyznając jej trzecie miejsce w kategorii reportaż za materiał pt. „Życie na stricie to nie rurki z kremem, ziomeczku”.

W przeddzień gali finałowej zebrane redakcje wzięły udział w warsztatach radiowych, które prowadziła Aleksandra Eysymontt, była dziennikarka RMF. Uczniowie uczyli się przeprowadzania wywiadu podczas warsztatu Moniki Toppich z FRSE oraz ćwiczyli umiejętności dziennikarskie na zajęciach prowadzonych przez Roberta Bogdańskiego- prezesa Fundacji Nowe Media. Popołudniowe spotkanie poprowadził redaktor naczelny Forbes Polska Michał Broniatowski.

Natomiast 13 czerwca 2015 r. w katowickiej siedzibie ING Banku Śląkiego odbyła się gala, podczas której redakcjom- laureatkom nagrody wręczał m. in. członek jury i naczelny Polskiej Agencji Prasowej Biznes Maciej Danielewicz.

FORUM PISMAKÓW to ogólnopolski konkurs mediów szkolnych organizowany od 20 lat. Jego organizatorami są Fundacja Nowe Media i Polskie Towarzystwo Kulturalne, a patronat sprawują: Polska Agencja Prasowa, Forbes Polska, portal Edulandia.pl, Forum Młodych Lewiatan, Eurodesk Polska, Europejski Portal Młodzieżowy, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, tygodnik „Outro”, radio Campus oraz portal Działasz.pl. Konkurs objął również patronatem honorowym Prezydent Miasta Katowice.

Zwyciężając „bezMyślnik” zdobył również tytuł Mistrza Pismaków.

Dyrektor Ewa Grodzka: Nie kryjemy dumy z faktu, iż „bezMyślnik” nie pierwszy raz święci triumfy w konkursach dla gazetek szkolnych. Przypomnijmy, że w konkursie Forum Pismaków nasza redakcja zajmowała już: w 2012 r. – II miejsce w Polsce, w 2013 r. – I miejsce, w 2014 r. – II miejsce i obecnie ponownie zwyciężyła. W bieżącym roku szkolnym „bezMyślnik” został również doceniony w Ogólnopolskim Konkursie „Potęga Prasy”, w którym zdobył główną nagrodę (I miejsce w Polsce).

Prowincja kultury. 5: „Sezon ogórkowy” a „podlaskie centrum prawosławia”…

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

PK 6: Tadeusz Grabianka – Król Nowego Izraela

Skomentuj