banner

Liryczny spacer „Śladami radzyńskich poetów”

W poniedziałek, 16 kwietnia, fani poezji zebrali się w sali kameralnej ROK-u, by wziąć udział w wieczorku „Śladami radzyńskich poetów”. Uczniowie Gimnazjum nr 2 i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zabrali publiczność w liryczną podróż, czytając wiersze autorów z naszego miasta.

Zapraszamy na spacer po mieście. Będziemy odkrywać i podziwiać na nowo. Tak, by nikt z nas nie zarzucał sobie, że nie zna radzyńskich poetów i nie docenia ich pióra. Więc poznawajmy i chwalmy swoje. Otwierajmy dla innych naszego miasta podwoje – zagaił i zrymował uczeń-konferansjer.

Deklamowano utwory takich autorów jak Zenon Przesmycki, Adam Świć, Mariusz Bober, Anna Wasak, Bronisława Niebrzegowska, Hanna Guz czy Teresa Tętnik. Wybór wierszy był dowodem, że nasi rodzimi poeci podejmują szereg tematów. Nie zabrakło więc zarówno poezji miłosnej, egzystencjalnej, jak i lżejszej, dotyczącej uroków i specyfiki naszego miasta. – Naszym poetom życzymy, by zawsze mieli wiarę w sens swojej pracy twórczej – podkreśliła uczennica Weronika Wronowska.

Obecni autorzy mieli także okazję do zaprezentowania się na scenie. Z szansy skorzystali Anna Wasak i Mariusz Bober. Ten ostatni czytał piosenkę ze swojego tomiku poetyckiego „Prozatorium wieszem rodzone”.  Nasz portal objął to wydawnictwo patronatem medialnym. Płodny autor zapowiedział, że wkrótce światło dzienne ujrzą kolejne utwory.

Na zakończenie głos zabrała dyrektor Gimnazjum nr 2, Bożena Marcinkowska. Podkreśliła, że poetycki wieczór nie mógłby się odbyć bez pań nauczycielek – Agnieszki Grochowskiej i Elżbiety Żukiewicz. To one swoją miłością do literatury zaraziły grono młodzieży obecnej na spotkaniu. Również rektor UTW, Dariusz Gałan, podziękował za owocną współpracę.

Dariusz Bilski nowym radnym

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Igrzyska dzieci w tenisa stołowego

Skomentuj