banner

Muzyka łączy pokolenia, czyli „Wiosenne przebudzenie”

W słoneczną niedzielę, 8 kwietnia, w sali widowiskowej ROK-u odbył się koncert „Wiosenne przebudzenie” zorganizowany przez zespół wokalny „Radzyniacy”. Był to już VIII koncert grupy, która z tej okazji zaprosiła także wielu innych artystów z różnych pokoleń.

Symboliczne było otwarcie koncertu, w którym wraz z „Radzyniakiami” zaśpiewała Natalia Danilczuk. Młoda artystka wystąpiła scenie dwukrotnie. Zagrała także w skrzypcowym duecie z Michałem Danilczukiem. Pomiędzy występami młodzieży zespół „Radzyniaków” kontynuował swój występ. W prawdziwie wiosennym numerze tanecznym zaprezentowały się uczennice z grupy baletowej pani  Agaty Żółtowskiej .

Tego dnia scena należała jednak przede wszystkim do zespołów wokalnych. „Radzyniacy” zaprosili zarówno starych znajomych, jak i debiutantów. Przed licznie zgromadzona publicznością wystąpiły: Zespół Ludowy „Kalina” z Jabłonia, Zespół Wokalny „Jubilat” z Kraśnika, Klub Seniora „Złoty Wiek” z Biłgoraja, Zespół Ludowy im. Zbigniewa Myrchy, „Wiśniewiacy” z Wiśniewa oraz zespół „Przegalinki” z Paszk Dużych.

Przywołali duchy Orląt Lwowskich

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Słodko-gorzki smak miłości, czyli wieczór z „Feniksem”