banner

Niedziela patriotycznych wzruszeń – koncert „Niepodległa, niepokorna”

Niedzielne popołudnie 15 kwietnia upłynęło w ROK-u pod znakiem patriotycznych wzruszeń. W koncercie „Niepodległa, niepokorna” na scenie zaprezentowały się dwie grupy muzyczne – chór „Wrzos” oraz Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Licznie zgromadzoną publiczność przywitała pani Teresa Szczepaniuk. Następnie z krótką pogadanką na temat znaczenia pamięci historycznej w naszej małej ojczyźnie wystąpiła pani Anna Wasak. Podkreśliła, że ostatnimi czasy nie jest z tym najlepiej. Tym większe znaczenia mają takie wydarzenia jak koncert, w którym obok siebie występują na scenie seniorzy i młodzież.

Tak faktycznie było. Obok zespołu „Wrzosu” i pani Ewy Łańcut-Nestoruk zaprezentowała się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą pana Jacka Nestoruka. Koncert otworzono wykonując utwór „Modlitwa obozowa”. Kolejne części zapowiadała pani Aldona Sadowska, występująca tym razem w roli konferansjerki. Orkiestra wykonywała instrumentalne wersje takich szlagierów jak „Serce w plecaku” czy „Deszcz jesienny”. Chór z kolei serwował publiczności m.in. nieśmiertelne „Legiony”, „Marsz Dobrzańskiego” czy „Czerwone maki pod Monte Casino”. Najsilniejszy ładunek wzruszeń niosły ze sobą te momenty koncertu, w których zarówno chór, jak i orkiestra wykonywały ten sam utwór. Tak było w przypadku klasyka „O mój rozmarynie”.

Akcja „Stop aborcji”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zespół Szkół Rolniczych na Targach Pracy

Skomentuj