banner

Nostalgiczna Noc Bibliotek w MBP

W sobotni wieczór, 9 czerwca, miała miejsce radzyńska edycja Nocy Bibliotek. W siedzibie MBP czekała na przybyłych moc atrakcji. Tematem przewodnim był powrót do czasów przedwojennych kabaretów, piosenki, poezji i prozy.

Już od wejścia można było podziwiać wystawę malarstwa pani Jolanty Dymowskiej, która obecna była na wydarzeniu. Zgromadzoną publikę przywitała dyrektor Grażyna Kratiuk. Skorzystała z tej wyjątkowej okazji, by podziękować całemu zespołowi ludzi pracujących w Miejskiej Bibliotece Publicznej, dzięki którym miejsce to jest czymś więcej niż tylko wypożyczalnią książek.

Wieczór poświęcony był nostalgicznej podróży w czasie do lat 20. i 30. XX wieku. Wszystkie pani bibliotekarki zadbały o to, by nie tylko wystrój sali, ale także ich stroje przywodziły na myśl czasy przedwojennej  „pięknej epoki”. Jako pierwszy wystąpił pan Adam Świć. Podkreślił, że ówczesne kabarety swoimi tekstami zasilali najwięksi ludzie pióra, tacy jak Julian Tuwim czy Marian Hemar, a następnie zaprezentował kilka smakowitych, czasem śmiesznych, czasem wzruszających utworów owych mistrzów pióra.

Kolejnym punktem wieczoru był występ muzyczny utalentowanego duetu muzyków. Łukasz Jemioła zagrał na gitarze i zaśpiewał wspaniałe, romantyczne, a czasem satyryczne i nawet dosadne, przedwojenne piosenki. Na kontrabasie towarzyszyła mu Urszula Czerniak. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Jakub Hapka odczytał fragment „Kariery Nikodema Dyzmy”.

To jednak nie był koniec Nocy Bibliotek. Na wszystkich czekały wciąż gorące napoje i pyszny, słodki poczęstunek oraz  możliwość wspólnego spędzenia czasu w przytulnej atmosferze rodem z przedwojennej kawiarni.

Przywrócić pamięć o bohaterach – Artur Piekarz z IPN o poszukiwaniach grobów Żołnierzy Niezłomnych

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zatańczyli dla Bartka – I Radzyńskie Konfrontacje Taneczne

Skomentuj