banner

Odkryć świat na nowo – wieczór poezji Teresy Tętnik

W środę, 11 kwietnia, w sali kameralnej ROK-u odbył się wieczór autorski Teresy Tętnik. Płodna poetka uchyliła przed publicznością rąbka tajemnicy swojego warsztatu. Recytowano wiersze z jej tomiku oraz śpiewano piosenki.

Spotkanie zainaugurowało nowy cykl wydarzeń w ROK-u, nazwane „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Jego celem będzie promowanie lokalnych artystów. Wieczór poprowadziła Renata Sieromska. Organizatorem był z kolei Piotr Hapka. Najpierw przeprowadziła z autorką krótką rozmowę na temat jej pasji. Teresa Tętnik podkreśliła swoją miłość do poezji. Zarazem wyznała, że jej twórczość wzięła się z przypadku, ale także z zainteresowania światem. Odwaga w poznawaniu zarówno mrocznych, jak i pięknych stron rzeczywistości jest zdaniem autorki najważniejszą cechą poety.

Echa tego stwierdzenia słychać było w prezentowanych utworach. Pokazują one, że poetka nie nie stroni od błogich zachwyceń pięknem przyrody, które są niczym sen, będący przystankiem w podróży „szarą drogą asfaltową w ciężkich butach swego życia”.

Tego wieczoru poezję autorki recytowali inni. Ten zaszczyt przypadł w udziale uczniom ZSP – Kacprowi Osaki, Natalii Sobieszek i Sylwii Iwaniuk, a także słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na czele z rektorem – Dariuszem Gałanem. W kilku wokalnych popisach zaprezentowała się także Aldona Sadowska, powracająca do śpiewania po kilkuletniej przerwie.

Po zakończeniu spotkania każdy mógł nabyć tomik poezji pt. „Wiersze zebrane” i uzyskać osobistą dedykację od autorki. Chętnych nie brakowało!

Miasto chce sprzedać kolejne nieruchomości

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wolne działki oczekują na użytkowników

Skomentuj