banner

Pozytywne uzależnienie, czyli Szymon Radzimierski na Skwerze Podróżników

W niedzielę, 3 czerwca, w naszym mieście miała miejsce kolejna edycja Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami. Tym razem gościliśmy naprawdę wyjątkowego gościa – 11-letniego obieżyświata Szymona Radzimierskiego, który odsłonił swoją tabliczkę na Skwerze Podróżnika.

Na uroczystość Szymon przybył z rodzicami, nie zabrakło także zaintrygowanych radzyniaków. Dziękując za zaproszenie, Szymon podkreślił, jak wielkim zaszczytem jest gościć w naszym mieście i móc zostawić po sobie ślad na Placu Wolności, w miejscu, które stało się Skwerem Podróżników, gdzie swoje tabliczki ma już tylu uznanych i starszych od niego ekspertów od zwiedzania świata.

11-letni obieżyświat próbował też własnymi słowami opisać, dlaczego tak kocha to, co robi. – Podróże są jak takie pozytywne uzależnienie – wyznał, stwierdzając, że pozwalają one nie tylko odkrywać świat zewnętrzny, ale także poznać samego siebie.

Dalszy ciąg spotkania, w czasie którego licznie zgromadzona publiczność wysłuchała opowieści Szymona o podróży po Etiopii, odbywał się w sali sportowej SP nr 1. Więcej na ten temat kolejnym wpisie!

Zaczerpnąć nowego ducha do realizowania swojego powołania

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

U stóp Góry Ognia z Szymonem Radzimierskim

Skomentuj