banner

Przywołali duchy Orląt Lwowskich

Pod znakiem patriotycznych wzruszeń minął sobotni wieczór 8 kwietnia. W ROK-u zaprezentowano wystawę dot. polskiego lotnictwa i Dywizjonu 303. Odbył się także spektakl teatralny uczniów Gimnazjum nr 1, a zespół Dywizjon 32 z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie dał piękny koncert.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji wystawy poświęconej historii polskiego lotnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem roli pilotów z legendarnego Dywizjonu 303. Przy tej okazji odbyła się także promocja książki „Legenda Dywizjonu 303”. Jej autor, Arkadiusz Pilch, jest emerytowanym pilotem z Dęblina.Następnie uczniowie Gimnazjum nr 1 wystawili interesującą sztukę pt. „Maria” wg. scenariusza samej pani dyrektor, Bożeny Płatek. Okazywała ona, jak tragiczna miłość splotła się z losami skazanego na porażkę powstania listopadowego. W ostatnim akcie przed scenę wkroczyła odziana na biało grupa aktorów, symbolizująca Orlęta Lwowskie. Wszyscy wstali z miejsc, po czym miał miejsce apel poległych.

Kolejnym punktem programu był koncert grupy Dywizjon 32 z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Kierownik zespołu, pan Andrzej Królikowski, podkreślił, że popis swoich wokalnych umiejętności dają przyszli piloci. Młodzież zaprezentowała bogaty repertuar patriotycznych piosenek wykonywanych zarówno chóralnie, jak i w solowych występach.

Fot. Tadeusz Kierych

Dwa światy – ul. Osiedlowa i Sitkowskiego

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Muzyka łączy pokolenia, czyli „Wiosenne przebudzenie”