banner

„Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary – pełen tajemnic”

W poniedziałek, 11 czerwca, w Pałacu Potockich odbyła się promocja albumu „Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary – pełen tajemnic”. Publikacja powstała dzięki wspólnemu wysiłkowi kilku osób. Tomasz Młynarczyk wykonał fotografie prezentujące miasto współcześnie, natomiast Antonina Bożym-Rotari w ciągu dwóch miesięcy stworzyła 82 grafiki na podstawie archiwalnych zdjęć sprzed lat. Jej prace można było podziwiać w oryginałach, ponieważ promocji towarzyszyła wystawa.

Grafiki te można było podziwiać w oryginałach, ponieważ promocji towarzyszyła wystawa.Obecny na wydarzeniu dyrektor ROK-u Robert Mazurek podkreślił, że wpisuje się ono w cykl organizowanych każdego 11. danego miesiąca cyklicznych spotkań z kulturą, które mają na celu upamiętnienie 100-lecia niepodległości Polski. Promocja albumu była także częścią rozpoczętych w poniedziałek Dni Radzynia, których kulminacja nastąpi w niedzielę.

„Radzyń Podlaski. Nowy jest piękny, a stary – pełen tajemnic” nie powstałby bez pomysłu na kalendarium z grafikami Antoniny i tekstami Arkadiusza Kulpy, który również obecny był na wydarzeniu. Brał w nim także burmistrz Jerzy Rębek, któremu autorzy dziękowali za motywację i pomoc w finansowaniu projektu. W dowód uznania otrzymał on jedną z oryginalnych grafik dawnego Radzynia.

Album w cenie 80 zł można było nabyć już na samej promocji. Dodatkowo autorzy czekali na każdego, kto chciał otrzymać ich autograf. Także grafiki Antoniny Bożym-Rotari czekają na szczęśliwych nabywców – koneserów sztuki.

Patriotyzm na wesoło – spotkanie z pisarką Zofią Stanecką w MBP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

XII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”

Skomentuj