banner

Słodko-gorzki smak miłości, czyli wieczór z „Feniksem”

Niedzielny wieczór 8 kwietnia upłynął w ROK-u pod znakiem teatralnych wrażeń. Na scenie zaprezentowały się uczennice Gimnazjum nr 2 z teatru „Feniks”, pracujące pod kierunkiem pani Elżbiety Żukiewicz.

Najpierw w oniryczny świat „Laury” wprowadziła publiczność Marta Zielińska. Trzymająca w napięciu monodrama była zapisem przeżyć tytułowej bohaterki, która powracała we wspomnieniach do ważnej relacji, która skończyła się przedwcześnie. Intrygujący scenariusz napisany przez Edytę Zając, reżyseria Elżbiety Żukiewicz i profesjonalizm młodej aktorki sprawiały, że każdy z widzów mógł jednak interpretować sens sztuki w inny sposób. Czy była to przejmująca historia nieszczęśliwej miłości i tragicznej śmierci, a może tylko majak udręczonego umysłu? Każdy musiał odpowiedzieć sobie sam na to pytanie.

Po tak dramatycznym początku widzowie zostali zaproszeni do sali piętro niżej na krótką przerwę, gorącą herbatę i słodki poczęstunek. Tak posileni mogli cieszyć się utrzymanym w komediowym tonie kryminale pt. „Czekoladki”. Anastazia Bąk, Alicja Zając, Weronika Wronowska, Marysia Wójcik i Weronika Niewiadomska brawurowo wcieliły się w postacie kobiet, które dziwnym trafem spotykają się razem, nieraz po latach. Tylko po to, by odkryć, że bliska im wszystkim osobom została… zamordowana! Jak to w komedii, pomimo gęstniejącej atmosfery, wszystko zmierzało do optymistycznej, acz niepozbawionej głębi puenty… W której to męski głos zwrócił się do całej żeńskiej publiczności, ukazując wrażliwą stronę męskiej natury.

Na koniec wszystkie młode bohaterki wieczoru pojawiły się wspólnie na scenie, a głos zabrała dyrektor Bożena Marcinkowska. Podkreśliła wartościowe przesłanie płynące z obu sztuk i pogratulowała takich efektów pracy w szlifowaniu talentów pani Żukiewicz. Wyraźnie wzruszona, nauczycielka odebrała także kwiaty i podziękowania od swoich uczennic.

Muzyka łączy pokolenia, czyli „Wiosenne przebudzenie”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Otwórzmy oczy- wywiad z Andrzejem Dzięgą, cz. II