banner

U stóp Góry Ognia z Szymonem Radzimierskim

W niedzielę, 3 czerwca, odbyła się kolejna edycja Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami. W naszym mieście gościł 11-letni obieżyświat Szymon Radzimierski.

Szymon to młody człowiek renesansu. Jest zarazem podróżnikiem, bloggerem, pisarzem a także… aktorem. Zagrał m.in. rolę w ostatniej produkcji Patryka Vegi „Kobiety mafii”. Młodemu bohaterowi towarzyszyli oczywiście rodzice – sponsorzy pouczających wycieczek. Szymon dzielił się z licznie zgromadzoną publicznością ze swoimi wrażeniami z ostatniej podróży do Etiopii. Opowiadał nie tylko o wspaniałych, egzotycznych zwyczajach i widokach, ale także o poruszającej biedzie regionu, w którym czysta woda jest na wagę złota.

Radzyniacy zgromadzeni w sali gimnastycznej SP nr 1 mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak mocna jest etiopska kawa, o zaskakującej dla nas wszechobecności broni palnej, która przejawia się m.in. biżuterią wyrabianą z łusek po nabojach, czy o tym, jak to jest karmić mięsem afrykańską hienę. 11-letni obieżyświat przejawiał też talenty wybitnego komiwojażera, pokazując nie tylko szereg artefaktów, ale także dbając o interakcję z publicznością.

Była to także okazja do promocji najnowszej książki młodego podróżnika pt. „Etiopa – u stóp Góry Ognia”. Szymon chętnie rozdawał autografy i odpowiadał na pytania. Zapytałem go o najbliższe plany, ale stwierdził, że pomimo zbliżających się wakacji nie mają jeszcze z rodzicami sprecyzowanego kierunku kolejnej podróży. Odwiedził już kilkadziesiąt różnych miejsc na Ziemi. Nic więc dziwnego, że spytany o wymarzoną podróż, stwierdził dość niekonwencjonalnie, że najbardziej fascynuje go… Antarktyda!

Pozytywne uzależnienie, czyli Szymon Radzimierski na Skwerze Podróżników

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Mistrz Matematyki w Białce

Skomentuj