banner

Zatańczyli dla Bartka – I Radzyńskie Konfrontacje Taneczne

W sobotę, 9 czerwca, w sali widowiskowo-sportowej przy ZSP odbyły się I Radzyńskie Konfrontacje Taneczne. Dochód z wydarzenia, któremu towarzyszył także kiermasz ciast, przeznaczony będzie na pomoc dla Bartłomieja Roli, który choruje na zanik mięśni.

Organizatorami wydarzenia byli MOSiR, Lubelska Centrum Inicjatyw Tanecznych, ZSP i Starostwo Powiatowe. Ta wyjątkowa okazja do zaprezentowania się przed radzyńską publicznością przyciągnęła wiele dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych z miasta i regionu.

Najpierw odbyły się prezentacje grupy najmłodszych. Główną częścią programu były występy w grupach wiekowych 10-13 i 14 wzwyż. Dodatkowo wprowadzono podział na kategorie tańca nowoczesnego i współczesnego. Po wielu występach jury udało się na długie narady. W tym czasie dalej trwała taneczna fiesta, która pod koniec oczekiwania przerodziła się już w małą dyskotekę. Organizatorzy co jakiś czas przypominali, że sobotnie święto tańca, a więc ruchu i radości, ma także cel niesienia finansowej pomocy dla Bartka, który niegdyś cieszył się treningami w juniorskiej drużynie Orląt. Teraz niestety zmaga się z nieuleczalną chorobą – zanikiem mięśni. Każdy przybyły na wydarzenie mógł złożyć dobrowolny datek do puszki. Cały czas trwał także charytatywny kiermasz ciast.

A oto wyniki tanecznej rywalizacji. Prezentujemy nazwę grupy,  nazwę układu tanecznego i jednostkę, z której pochodzi grupa, a także imię i nazwisko opiekunów:

Taniec nowoczesny

Kategoria wiekowa 10-13

I. Shock – „School Life” – Radzyńska Szkoła Tańca, Grzegorz Demucha

II. Styl i Kropka – „Pokazujemy muzykę” – GOK Milejów

III. Dance Junior Boogie Town -„Uliczny taniej, Eminem” – Szkoła Tańca Boogie Town, Katia Smerachanskaya

Kategoria wiekowa 14+

I. Rahtid Crew – Parczewski Dom Kultury, Katarzyna Kuwełek

II. Shock Wave – Radzyńska Szkoła Tańca

III. Boogie Town – „Hip-Hop Dance Army”, Szkoła Tańca Boogie Town

Taniec współczesny

Kategoria wiekowa 10-13

I. Miejski Dom Kultury Dęblin – „Demony”

II. Zespół Tańca Jazzowego Ballo II – MDK Chełm, Sabina Englot

III. Junior Boogie Team – „Nie jesteś sam”

Kategoria wiekowa 14+

I. Zespół Tańca Jazzowego Ballo I – „Zagubiona w Dżungli”

II. Macierzanka – „Czytadło”, GOK Biała Podlaska, Agnieszka Bieńkowska

III. Modern Jazz Boogie, Szkoła Tańca Boogie Town

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, których ambitne i energiczne występy zapewniły wszystkim widzom wiele rozrywki. Jak widać, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem artystów z różnych miast. Zapewne to nie ostatnia edycja Radzyńskich Konfrontacji Tanecznych!

Nostalgiczna Noc Bibliotek w MBP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jednostki OSP w zawodach sportowo-pożarniczych

Skomentuj