banner

Lanie w Lublinie, Pożak nie zasili „biało-zielonych”

Lublinanka pokonała ekipę Damiana Panka 4-0. Wynik dziwi tym bardziej, że klub z Wieniawy w poprzednim sparingu uległ juniorom Motoru aż… 0:6.

Do przerwy Lublinianka zaliczyła strzał w słupek, zmarnowała też jeszcze jedną „setkę”. Mimo wszystko po 45 minutach było 0:0. Po zmianie stron od razu dał o sobie znać Jarosław Milcz, który w sytuacji sam na sam uderzył w samo okienko. Później faulowany w polu karnym biało-zielonych był Norbert Myszka, a z 11 metrów nie pomylił się Paweł Bielak. Ten sam gracz niedługo później wykończył świetną, zespołową akcję gospodarzy. Ostre strzelanie zakończył Klim Morenkow.

Ciężko ocenić ten mecz. Zagraliśmy katastrofalnie. Jestem tym bardziej zdziwiony, że testowaliśmy kilku zawodników i nawet, jeżeli umiejętności nie pozwalają, to zaangażowanie i wola walki powinny być na najwyższym poziomie. U nas tego zabrakło i od razu po końcowym gwizdku podziękowałem trzem sprawdzanym piłkarzom – mówił na łamach „Dziennika Wschodniego” Damian Panek, opiekun Orląt.

W jego drużynie zagrał Cezary Demianiuk, który został wypożyczony do Radzynia z pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Koszulkę Orląt na wiosnę może też założyć 23-letni Piotr Krawczyk. W rundzie jesiennej ten gracz zaliczył sześć występów na zapleczu ekstraklasy i raz wyszedł w podstawowym składzie Pogoni. – Rozmowy trwają, niewykluczone, że w rundzie rewanżowej zagra u nas trzech graczy z Siedlec. Na pewno nie pozyskamy Kacpra Dudusia z Górnika II Łęczna, nie ma też tematu przenosin Dawida Pożaka z Wisły Puławy. My niby doszliśmy do porozumienia, ale chodzi o sprawy na linii piłkarz – Wisła – wyjaśnia trener Panek.

17 lutego o 12:00 biało-zieloni zagrają w Sulejówku z Victorią. Prawdopodobnie w tym spotkaniu wystąpi skład zbliżony do tego, jakim sztab szkoleniowy będzie dysponował w rundzie wiosennej.

 

Lublinianka Lublin – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 4:0 (0:0)

 Milcz (49), Bielak (60-z karnego i 65), Morenkov (85).

Orlęta: Nowacki – Ciborowski (60 Idzikowski), Kiczuk, Zarzecki, Kot, Korolczuk (60 Kania), zawodnik testowany I (46 zawodnik testowany II), Kaganek (46 Tymoszuk), Puton (46 zawodnik testowany III), Rycaj (46 Duduś), Demianiuk (70 Rycaj).

Z wesela do rowu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Trzy tysiące paczek papierosów i 40 litrów wyrobów alkoholowych bez akcyzy

Skomentuj