banner

Laury dla Orląt z „Jedynki” na Gali Konkursów Przedmiotowych

11 maja 2017 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta gala podsumowania konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W uroczystości wzięli udział olimpijczycy z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich. Zaszczytne tytuły laureatów zdobyli:

Kacper Kozak z kl III w konkursie przedmiotowym z historii, którego przygotowała pani Elżbieta Twarowska,

Adam Filipiuk z kl. III w konkursie przedmiotowym z geografii, którego przygotowała pani Jolanta Chwedoruk,

i … Adam Filipiuk w konkursie przedmiotowym z chemii, którego przygotowała pani Maria Błażewicz.

Adam Filipiuk został podwójnym laureatem.

Uczniowie byli zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego w odpowiedniej części, otrzymując z mocy prawa maksymalną liczbę punktów.

Gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyła pani Teresa Misiuk, Lubelska Kurator Oświaty. Na jej zaproszenie w uroczystej gali wzięły udział i otrzymały okolicznościowe listy wraz z gratulacjami: pani Maria Błażewicz, pani Elżbieta Twarowska, pani Ewa Filipiuk ( w zastępstwie) oraz pani dyrektor Bożena Płatek. Społeczność szkolną reprezentowała Izabela Wiśniewska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Tytuły finalistów wojewódzkich w konkursach przedmiotowych LKO zdobyli

Przemysław Zielant z kl II, w konkursie języka angielskiego

Małgorzata Romanowska z kl. II w konkursie przedmiotowym z biologii.

Z informacji podsumowujących olimpiady wynika, że ogółem do wszystkich konkursów przedmiotowych i tematycznych przystąpiło w tym roku szkolnym 40 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego, z czego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1390. Spośród nich tytuły laureatów zdobyło 763 uczniów.

Kacper Kozak znalazł się w gronie 36 laureatów z historii, Adam Filipiuk był jednym z 35 laureatów w konkursie z geografii i jednym z 52 laureatów z chemii.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Znamy program koncertu pamięci Zygmunta Pietrzaka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Gminne Zawody Wędkarskie

Skomentuj