banner

Majówka wychowanków radzyńskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom”

Grupa dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim na tegoroczną majówkę udała się do parku linowego. Ta niezapomniana wycieczka możliwa była dzięki hojności Centrum Odszkodowań DRB, które sfinansowało wyjazd podopiecznych.

Wycieczka do parku linowego w Jedlance dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wychowankowie placówki mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trzech trasach o różnym poziome trudności. Wszystko to w otoczeniu pięknego lasu sosnowego. Aby bezpiecznie przejść trasę, młodsi adepci wspinaczki ubrali się w specjalną alpinistyczną uprząż, założyli kask oraz przeszli szkolenie posługiwania się sprzętem. Po emocjach i wysiłku fizycznym nadszedł czas na zasłużony wypoczynek oraz posiłek przy ognisku. Na koniec wychowankowie w świetnych humorach wrócili do domu.

Czas spędzony w parku dał dzieciom wiele radości i satysfakcji z pokonania wyznaczonych tras. Jesteśmy wdzięczni, że to właśnie nasi wychowankowie zostali wybrani przez sponsora i dzięki wsparciu Centrum Odszkodowań DRB mogli tak przyjemnie spędzić czas – komentuje Dorota Bielecka, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim.

Środki, dzięki którym możliwe było sfinansowanie wyjazdu, pochodzą z wewnętrznego konkursu dla Agentów DRB pod hasłem „Misja DRB w Twoim obiektywie”. Do wygrania była kwota 2 000 zł, którą w formie darowizny na określony społecznie cel od Centrum Odszkodowań DRB zwycięzca mógł przekazać wybranej placówce.

– Radzyń Podlaski to moja rodzinna miejscowość, dlatego gdy dowiedziałem się o organizacji tak szlachetnej ogólnopolskiej inicjatywy ze strony firmy DRB, szczególnie zależało mi by to właśnie tutaj, do tych najmłodszych trafiły fundusze. Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tego, iż na twarzach dzieci pojawił się uśmiech, że dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu mogły spędzić czas w wymarzony sposób, a zorganizowany wyjazd dostarczył im tak wiele frajdy, satysfakcji i niezapomnianych przeżyć – podsumowuje Rafał Borowik, Dyrektor Centrum Odszkodowań DRB, zwycięzca konkursu „Misja DRB w Twoim obiektywie”.

Wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” mają w planach także wyjazd na paintball, który zostanie sfinansowany z pozostałych funduszy od sponsora.

Europejska noc muzeów w Woli Osowińskiej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Merkury na tle Słońca, czyli obserwatorium w I LO

Liczba komentarzy 1

Skomentuj