banner

Mecz przyjaźni

W piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się towarzyskie spotkanie piłkarskie pomiędzy policjantami z Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Głównym celem „Meczu Przyjaźni” było propagowanie zasady „fair play” oraz bezpiecznego i kulturalnego kibicowania w trakcie imprez sportowych.

Mundurowi z Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego na co dzień współpracują ze sobą służbowo. Przed kilkoma tygodniami zrodził się pomysł, by pogłębić współpracę poprzez rozegranie meczu piłki nożnej. W ubiegły piątek na międzyrzeckim Stadionie Miejskim, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski, został rozegrany „Mecz Przyjaźni”, który honorowym patronatem objął Starosta Bialski.

Głównym celem meczu było popularyzowanie zasady „fair play”, kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków prawidłowego zachowania się w trakcie meczów. Mundurowi promowali także zawód policjanta wśród przybyłej młodzieży. W tym celu przygotowali stoisko z policyjnymi gadżetami.

Na meczu licznie pojawiali się kibice, lokalne władze samorządowe oraz komendanci miejscy i powiatowi z Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Zawody sportowe swoim udziałem uświetnił także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, który przez wiele lat był zawodowo związany zarówno z bialską jak i radzyńską komendą. Podinsp. Jerzy Czebreszuk rozegrał w każdej z drużyn po połowie meczu.

Stojące na wysokim poziomie spotkanie, które było prowadzone przez profesjonalny skład sędziowski, zakończyło się wygraną drużyny z Białej Podlaskiej w stosunku 3:1. Po meczu na uczestników spotkania oraz kibiców czekały liczne upominki. Policjanci już zapowiedzieli organizację kolejnych tego typu zawodów.

Ogłoszenie gminy Borki ws. urządzeń do energii odnawialnej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Sesja Rady Gminy Radzyń

Skomentuj