banner

Cztery medale Mistrzostw Świata Taekwon-do dla Radzynia!!!

W dniach 9-15 października w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF. Do stolicy Irlandii zjechało 1144 najlepszych zawodników i zawodniczek z 59 państw. Wśród reprezentantów Polski w znalazła się, aż piątka podopiecznych Łukasza Ciężkiego:Eryk Niewęgłowski, Martyna Zielnik, Katarzyna Ciężka, Patrycja i Kamil Chud.

Przygotowania do tak ważnych zawodów rozpoczęły się już w połowie wakacji, czego skutkiem było zdobycie dużego bagażu doświadczeń podczas tych zawodów jak i w trakcie przygotowań oraz wywalczenie, aż 4 medali Mistrzostw Świata!!!

Pierwsze medale zawisły na szyjach naszych juniorek Martyny Zielnik i Patrycji Chud, które wraz z drużyną zdobyły brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyń Świata w układach drużynowych. Patrycja Chud powiększyła swój dorobek medalowy zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Świata w indywidualnych walkach do 55 kg!!! przegrywając jedynie ze zwyciężczynią tej kategorii, zawodniczką z Holandii. Martyna Zielnik po mimo bardzo dobrego przygotowania do walk indywidualnych w kategorii 50 kg oraz wygranym pierwszym pojedynku z hiszpanką musiała nieznacznie uznać wyższość aktualnej Mistrzyni Europy i Wicemistrzyni Świata z Norwegii plasując się na miejscu 17. Kolejny medal dla radzyńskiego klubu wywalczyła Katarzyna Ciężka, która wraz z drużyną seniorek zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Świata w prestiżowych walkach drużynowych!!!

W walkach indywidualnych po wygranym pojedynku z zawodniczką z Australii, w drugim pojedynku Kasia odpadła w walce z Norweżką co pozwoliło zająć jej 16 miejsce w kategorii do 62 kg. Oprócz wyżej wymienionych medalistek w zawodach wzięli udział Eryk Niewegłowski, który po bardzo zaciętych pojedynkach odpadł dopiero w ćwierćfinale z zawodnikiem z Chile zajmując ostatecznie 5 miejsce na Świecie w walkach do 78 kg oraz Kamil Chud, który nie miał szczęścia w losowaniu trafiając na zwycięzcę tej kategorii, przegrywając 3:1 z reprezentantem Irlandii.

Reprezentacja Polski po zaciętej rywalizacji na irlandzkich matach została ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 4 złotych, 8 srebrnych i 14 brązowych medali, natomiast drużyna seniorek z Katarzyną Ciężką w składzie została najlepszą drużyną mistrzostw!!!

Udział w Mistrzostwach Świata jak i samo przygotowanie zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, było możliwe dzięki wsparciu ze strony:

– Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim,

– Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

– Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK,

– Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych,

– Firmy Pana Pawła Olejniczaka VOBOS,

– Olimp Sport Nutrition,

– Górniczej Fabryce Narzędzi,

– Smile Art Studio,

– Gminie Kąkolewnica,

– Oraz osobom prywatnym i rodzicom uczestników zajęć w RSCTKD,

Zarząd klubu jaki i sami uczestnicy Mistrzostw Świata dziękują wszystkim za wsparcie i pomoc w przygotowaniach oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie, spełniającym tym samym swoje marzenia o reprezentowaniu Kraju na najważniejszych zawodach dla zawodnika.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości strony www.pztkdlive.pl

Policja zapobiegła wejściu pseudokibiców Podlasia na sektor fanów Orląt

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Podbili Kanzas

Skomentuj