banner

Miasto odpowiada ws. placów zabaw

W minionym tygodniu pisaliśmy o sprawie zamkniętego placu zabaw na Bulwarach i nowego miejsca wypoczynku dla najmłodszych na ulicy Chomiczewskiego. O ustosunkowanie się do wątpliwości i pytań mieszkańców poprosiłem radzyński magistrat.

Place zabaw – jeden zamknięty, drugi dla kogo?

Cytujemy wypowiedź  rzecznika prasowego Urzędu Miasta, p. Anny Wasak:

Plac zabaw na Bulwarach został wpisany w plan inwestycyjny na 2018 rok. Plac zostanie zbudowany od nowa. Pieniądze ten cel zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie.[mowa o kwocie 100 tysięcy złotych – przyp.]

W związku z tym jednak, że pojawiły się plany budowy placu zabaw na ul.Warszawskiej i remontu placu przy Szkole Podstawowej nr 1, wszystkie te trzy inwestycje będą ujęte w jednym zamówieniu, na które zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony. To pozwoli zmniejszyć koszty. Poza tym wszystkie place będą oświetlone i monitorowane.

Plac zabaw na Bulwarach został zamknięty ze względu na bezpieczeństwo korzystających z niego dzieci, na ul. Chomiczewskiego – nie należy do miasta. [jest własnością RSM- przyp. J. H.]

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Członkowie Teatru „STRASZYDEŁKA”stypendystami Marszałka

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Akcja „Stop aborcji”

Skomentuj